Tento novorodený tuleň priliezol k ľuďom, aby našiel pomoc a ochranu

Dňa 6. februára tohto roka v dedine Strelna (Petrohrad), jachtári uvideli novorodeného tuleňa. Spočiatku si mysleli, že je to šteňa, ale keď sa pozreli bližšie hneď si uvedomili, že sa jedná o úplne iné zviera.

Ľudia okamžite ohlásili nález na službu starostlivosti o zvieratá.

Keď záchranári dorazili na miesto, kde našli toto mimoriadne zviera, zoológovia poznamenali, že sa jedná o tri dni staré mláďa.

Tuleň bol tak malý, že jeho pupočná šnúra ešte nestihla zaschnúť.

Mláďa si počas svojej samostatnej cesty poškodilo plutvy a jeho matka je bohužiaľ neznáma. Zoológovia vzali zviera so sebou, aby sa o neho mohli postarať, a keď na tom bude lepšie a bude pripravená žiť sama, vypustia ju naspäť do mora. Teraz je jej stav stabilný. Zo šoku sa už mláďa spamätalo a už si zvyklo na nový domov.

Jedlo dostáva zo špeciálnej trubice a miesto cumľu mu dávajú malý kúsok ryby. Nájdené zviera pomenovali Ksenia, pretože v ten deň, keď ho našli bol sviatok Peterburskej Ksénie.

Kvôli teplému počasiu súvisiacemu so zmenou podnebia sa tento rok v zálive nevytvoril ľad, čo zbavuje tuleňov ich prirodzeného prostredia na rozmnožovanie.

Ksenia je v súčasnosti rehabilitovaná mimovládnou organizáciou Friends of the Baltic Seal Foundation so sídlom v Petrohrade.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Zdroj: slonn.me