Tento muž zachránil chorého lišiaka z kožušinové farmy: Dnes je z nich nerozlučná dvojka!

Líška menom Viks sa rovnako ako tisíce jej súrodencov narodila na kožušinovej farme.

Od narodenia bol jej osud jasný: sedem mesiacov bude žiť v malej klietke a potom by išla niekomu na kožuch. Ale tento chlap jej dal šancu na život.

Viks žila v klietke a pretože sa takmer nehýbala, deformovali sa jej nohy….Našťastie sa z nej nestal kožuch..

Ale k jej obrovskému šťastiu, sa to nestalo, dostala príležitosť žiť. A teraz je Viks už krásna líška, ktorá má dom a milujúceho majiteľa.

„Mojím cieľom bolo zachrániť aspoň jednu líšku z tejto hroznej farmy a tak zachrániť zo života, plného utrpenia a krutej smrti na konci.

Moje srdce bolo vždy plné bolesti, keď som sledoval fotky a videá o neznesiteľných podmienkach, v ktorých zvieratá správala.

A aj keď som nemohol pomôcť všetkým, cítil som, že je mojou povinnosťou pokúsiť sa zmeniť život k lepšiemu aspoň jedného z nich. „Hovorí chlap, čo má Viks.

„Nemohol som si predstaviť, aké ťažké bude kúpiť líšku. Najťažšie bolo nájsť chovateľa, ktorý by súhlasil s predajom takéhoto zvieraťa. Spomínam si, že som vtedy obvolal všetky farmy, ktoré sa zaoberajú chovom líšok, ale všade som dostal odmietnutie.

Ale po mnohých pokusoch a telefonických rokovaniach o kúpe divokého zvieraťa som sa nakoniec s jedným chovateľom dohodol

Teraz je toto roztomilé zviera potešením pre svojho majiteľa 🙂

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Zdroj: laykni.com