Tento malý psík našiel 3. ročné stratené dievčatko a celú noc ju zahrieval vlastným telom, až kým ju neobjavili záchranári

Mnohí ľudia pozerajú na psíkov malého vzrastu ako na „dekoráciu“. Sú len o niečo väčší ako potkan, teda nemôžu ochrániť dom ani majiteľa.

Zľaknú sa aj vlastného štekotu.

Ale príbeh tohto yorkshirského teriéra dokazuje, že aj takí drobci môžu byť veľmi užitoční.

Má 4 roky a celý život žije v americkej rodine Elliot. Pred tromi rokmi sa manželom narodilo dievčatko Remy. Medzi dieťaťom a psíkom vzniklo silné puto. Stávajú sa z nich skutoční priatelia, ktorí si dokonale rozumejú. Yorkshirský teriér sprevádzal Remy a jej mamičku na prechádzkach. Doma si často hrali.

Ale raz dievčatko zmizlo. Nikto nevedel, kam…

Ako prvý na to upozornil psík. Začal štekať a behať po záhrade. Potom, ako by niečo zacítil, sa vrhol na pole, ktoré sa nachádzalo pred domom. Až potom si matka všimla, že je jej dcérka preč. Snažila sa ju s manželom nájsť, ale bez úspechu. Čoskoro sa k rodičom pripojila polícia a okolo sto dobrovoľníkov. Prehľadávali pole a susedný les.

Dieťa našli až po dvanástich hodinách, keď už bola tma. Bola v kukuričnom poli  kilometer od domova. Tvrdo spala a malý yorkšírsky teriér ju zahrieval vlastným telom.

Spýtali sa jej, či sa bála. Odpovedala, že vôbec. Bol s ňou totiž psík. „S ním sa nie je čoho báť. Zahrial ma“ povedalo dievčatko. Pohrýzli ju komáre, inak bola úplne v poriadku. Hlava rodiny už pracuje na plote, ktorý oddelí ich záhradu od kukuričného poľa.

Yorkshirský teriér však nespí na vavrínoch. Teraz Remy stráži ešte pozornejšie.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.