Tento famár zachránil osamoteného medveďa, ktorý v dedine hľadal potravu

Neočakávaný hosť, nedávno navštívil dedinu v Borisovskej oblasti v Bielorusku.

Hladný, osamelý medveď hľadal jedlo, potulujúc sa po dedine. Našťastie si malého medvedíka všimol majiteľ farmy „Kolyanych“ Mykola Vasyliovych Terletsky a rozhodol sa ponechať si medveďa na svojej farme.

Samozrejme to nebolo bez problémov, pretože držanie medveďov v zajatí, ktoré sú uvedené v Červenej knihe Bieloruska, môže byť prísne potrestané zákonom, a preto bol Nicholasovi vydaný dokument, ktorý umožňuje medveďovi žiť na farme.

Farmár Mykola Terletsky, ktorý našiel medveďa, kontaktoval všetky možné úrady, kde mu boli ponúknuté len dve možnosti: buď ho vráti do prírody, alebo ho uspia…

Hnedé medvede sú v Bielorusku vzácnosťou a sú ohrození, preto je tento druh uvedený v Červenej knihe. Terletsky, ktorý poznal zákon, kontaktoval úrady o jeho situácii, ale dostalo sa mu rovnakej odpovede.

Zoologické záhrady neprijímajú také malé zvieratá a vo voľnej prírode sám prežiť nedokáže. Farmár sa teda rozhodol zviera zachrániť.

Dva dni lovci prehľadávali okolité lesy, ale žiadne stopy po matke medveďa nenašli.

Ako výsledok, komisia vydala dokument pre Nikolaia Vasilyevicha potvrdenie, že sa mohol o mláďa medveďa starať na svojej farme.

Napriek tomu, že je medveď stále malý, má už celkom ostré zuby a pazúry, ktoré môžu zraniť.

Medveďovi nechali meno Vasilisa, teraz je v bezpečí a spoznáva svet okolo seba.

Na tejto fotografií je Nikolai Terletsky a jeho očarujúci maznáčik Vasilisa

Zdroj: 4tololo.ru

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.