Tento bocian sa každoročne vracia k svojej láske, ktorá už nemôže lietať, pretože ju postrelili poľovníci

Po prečítaní tohto príbehu získate vieru vo večnú lásku. Ak neveríte na večnú lásku, ešte ste nepočuli príbeh Klepetana a Maleny, dvoch bocianov, ktorí sa každoročne stretávajú v Chorvátsku.

Malena utrpela vážne zranenie pred niekoľkými rokmi, keď jej poľovnícky výstrel poškodil krídlo. Jej pohyb (lietanie) je tak veľmi obmedzené.

Svojho milovaného bociana tak nemôže sprevádzať do viac ako 8000 kilometrov vzdialenej Južnej Afriky, kam každoročne chodí. To však nezabráni zamilovanému Klepetanovi, aby sa zakaždým vrátil k svojej láske v Chorvátsku. Presnejšie v Slavonskom Brode.

Pár sa tam stal skutočnou atrakciou a v posledných rokoch sa postaral aj o viac ako 40 potomkov.

Malena prežíva najmä s pomocou dobrých dedinčanov,  miestneho učiteľa Stjepana, ktorý sa o ňu v neprítomnosti Klepetana stará.

Bociany nie sú známe tým, že by mali dlhodobé partnerské vzťahy, no táto dvojica dokazuje, čo znamená niekoho skutočne milovať.

V dobrom aj zlom a bez ohľadu na vzdialenosť. Viac o tomto príbehu a mieste, kde sa odohráva, si pozrite nižšie vo videu.

Toto je naozaj úžasné!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!