Tento 11-ročný pitbull vycítil nebezpečenstvo a nepustil majiteľa do vnútra domu

Majitelia sa vrátili domov po ďalšej prechádzke so svojím psom, jedenásťročným pitbullom. Jedenásťročný pitbull vycítil nebezpečenstvo a nepustil majiteľa do vnútra svojho domu.

Keď ale vošli do dvora, pes zrazu vyskočil z vodidla a zablokoval svojím telom predné dvere. Ako sa ukázalo, pes cítil smrteľné nebezpečenstvo.

Ten deň sa prechádzka so psom nelíšila od predchádzajúcich. Majitelia sa prechádzali v parku a ich maznáčik Sadie behal na čerstvom vzduchu. Keď sa všetci vracali domov, pitbull sa správal ako obvykle a poslušne kráčal popri nohách svojich majiteľov.

Keď však vošli do dvora, Sadie zrazu vyskočil z vodidla a ľahol si pred predné dvere.

Toto správanie nebolo typické pre pitbulla, ale majitelia tomu nepripisovali žiaden význam.

A keď sa pokúsili ísť dovnútra svojho domu, Sadie začal hrozivo vrčať, štekať a potom všeobecne začal hlasno vyť. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa majitelia pokúšali, nemohli sa dostať do domu. V reakcii na to pes naďalej tlačil dvere a žalostne kňučal. Po chvíli majitelia zacítili nepríjemný zápach, jednalo sa o plyn. Začali hľadať zdroj úniku plynu. Ukázalo sa, že sa jedná o suterén domu.

Majiteľa, nestrácali ani minútu, okamžite zavolali pomoc.

Keď sa objavili, pes k nim okamžite bežal a viedol ich do suterénu.

Povedať, že záchrancovia boli prekvapení chovaním psa.  Pracovali veľmi rýchlo, a preto aby sa vyhli katastrofe problém hneď vyriešili. Sediho čin obdivovali nielen jeho majitelia, ale aj záchranári, ktorí pripustili, že sa s takým šikovným psom nikdy nestretli.

Tieto psy sú považovaní za celkom agresívne a nie príliš inteligentné zvieratá. Ale tento príbeh, rovnako ako mnoho iných, dokazuje opak.

V skutočnosti sú pitbulli veľmi inteligentní a pohotoví štvornohí priatelia, ktorí prichádzajú na pomoc svojim majiteľom, a to aj za cenu svojho vlastného života.

Zdroj: jemchyjinka.ru

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.