Táto žena zachránila toto nevinné, malé, paralyzované šteniatko, ktoré sa úplne z posledných síl doplazilo na veterinárnu kliniku: Osud mu dal ešte jednu šancu!

Život všetkých psov bez domova nie je ľahká. Každý deň si musia sami zohnať nejaké jedlo a nájsť bezpečný úkryt, aby v ňom mohli stráviť noc. Keď bola Poppy ešte šteňa, rýchlo si každý všimol, že za sebou začína ťahať zadné nohy.

Ukázalo sa, že jej chrbtica bola štvornásobne rozdrvená, čo viedlo k ochrnutiu zadných labiek.

Nakoniec s nimi nemohla ani pohnúť.

Trpela uprostred ničoho, až sa zázrakom doplazila do blízkosti zvieracej rezervácie, ktorej zamestnanci sa okamžite rozhodli jej pomôcť. Susanne Vogel toho dňa pracovala v rezervácii v Južnej Afrike, keď si ona a jej kolegovia všimli zraneného psa.

Žena vybehla, zdvihla toto nevinné stvorenie a keď videla jej dramatický stav, okamžite sa ponáhľala k veterinárovi. Ukázalo sa, že ošetrenie bolo drahé, a preto GoFoundMe vytvoril na internete špeciálnu zbierku.

„Bolo zrejmé, že Poppy chcela žiť, bola bojovníčka. Vzali sme ju teda na najbližší veterinárnu kliniku, ale cesta sama trvala až 8 hodín „, hovorí Susanne.

Šteňa zostalo v starostlivosti veterinára, kým sa jeho stav nezlepšil. Sučka potrebovala tiež operáciu, ale jej stav bol príliš závažný a nikto to nechcel riskovať.
V tú chvíľu bol potrebný čas. Vďaka zbierke na GoFoundMe sa podarilo získať takmer 9 267 eur na ošetrenie. Poppy bola prevezená do Greenside Animal Hospital v Johannesburgu.

Jej röntgenové snímky ukázali, že chrbtica bola úplne oddelená od zadných končatín. Operácia by teda spôsobila iba zbytočnú bolesť.
Lekári sa však domnievali, že zlepšiť stav aj svalový tonus pomôže fyzioterapia.

Poppy čoskoro dostane svoj jedinečný invalidný vozík, ktorý určite uľahčí jej pohyb. Ďalšou dobrou správou bolo, že sa vo Washingtone našiel človek, ktorý chcel pre toto statočné šteňa zabezpečiť trvalý domov.

Osud zavial Poppy tesne k miestu, kde sa zvieratám pomáha. To bola neuveriteľná náhoda. Keby sa nedostala k rezervácii, celkom iste by neprežila.

Teraz môže žiť šťastný život plný lásky, ktorú si zaslúži.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou.

Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdieľajte tento potešujúci okamih so svojimi priateľmi a spríjemnite im deň.