Táto úbohá sučka čakala na svoj koniec na hromade odpadkov: Našťastie ju našla dobrovoľníčka, ktorá jej okamžite pomohla a tým ju zachránila!

Keď veterinár prvýkrát uvidel špinavé a zanedbané šteňa, bolo mu okamžite jasné, že zviera si muselo prejsť nočnou morou. Avšak nevedel, ako veľmi je to zlé, kým neskontroloval zuby.

Všetko začalo, akonáhle Nikki, zakladateľka neziskovej organizácie pre záchranu zvierat, dostala správu o opustenom psovi.

Ponáhľala sa na určené miesto v mexickom meste Tijuana a tu našla vyčerpané, zbité a pomliaždené stvorenie, sediace na hromade odpadkov.

Bol to taký srdcervúci pohľad – zviera malo po telo veľa jaziev a pri pohľade na poklesnuté brucho, bolo jasné, že sa jedná o sučku, ktorá prešla viacpočetným tehotenstvom. Nikki vedela, že potrebuje okamžitú pomoc, takže ju bez ďalšieho premýšľania vzala k miestnemu veterinárovi.

Tam bola objavená hrozná pravda o jej minulosti. „Veterinár povedal, že práve dorazil iný pes, ktorý bol podobne napadnutý a mal na tele úplne rovnaké rany ako práve táto sučka. Jej zuby boli vyzerané alebo zhnité až ku koreňom, takže sa vôbec nemohla brániť. Bola neustále napádaná,“ potvrdila Nikki.

Bolo to jasné. Oba psy boli využívané pre psie zápasy. Zviera bolo napadnuté blchami, kliešťami a pretrvávajúcimi infekciami. Sučka potrebovala mnoho liečivých kúpeľov spoločne s antibiotikami na zmiernenie strašných rán.

Sophie, ako sa jej začalo hovoriť, sa našťastie rýchlo zotavovala a onedlho sa ukázala jej rozkošná osobnosť. „Úplne miluje ľudí. Dokonca nás objíma. Je naozaj roztomilá,“ tvrdí Nikki. Jediným problémom je, že sa Sophie stále bojí ostatných psov.

A oprávnene vzhľadom na to, čo si zažila.

Ešte nejaký čas bude trvať, kým si Sophie uvedomí, že ostatné psy na ňu nebudú útočiť.

Bude musieť byť trénovaná, a to veľmi pomaly a trpezlivo. Našťastie to ale vyzerá, že ju čaká svetlá budúcnosť. Teraz je na ňu krásny pohľad. Je skutočne vďačná, čo pre ňu ľudia urobili a stále vyzerá, ako keby tomu nemohla ešte stále uveriť.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.