Táto študentka nechcela dopustiť, že pokusné prasiatko pôjde na porážku: Prirástlo jej k srdcu a ona sa ho rozhodla zachrániť!

Zvieratá sú často používané pre rôzne experimenty slúžiace ľuďom na štúdium. Aj keď mnohí už niekoľkokrát počuli o krutých laboratórnych postupoch, zneužívajúce zvieratá na testovanie, už tak často nepočujeme, ako sú tieto zvieratá masovo porážané po ukončení „vyučovania“.

Pecan je prasa, vychované vysokoškolskou študentkou poľnohospodárstva Ericou. Erica veľmi dobre vedela, že Pecan na konci univerzitného ročníka bude porazený. Čo ale netušila, ako jej Pecan prirastie k srdcu. Uvedomovala si, že zviera oplýva pocitmi a emóciami, rovnako ako napríklad pes alebo mačka.

Vedela, že nebude schopná sa k nemu otočiť chrbtom a len tak odísť a zanechať ho svojmu osudu. Musela niečo urobiť. Požiadala teda o pomoc farmu, poskytujúcu útočisko hospodárskym zvieratám a dobre urobila. „Erica si myslela, že bude v poriadku s tým, keď Pecan pôjde na trh s mäsom, ale akonáhle ho vychovala, uvedomila si, aké je toto stvorenie zvláštne, múdre a inteligentné a ako je k nemu pripútaná,“ povedala Gabrielle, zakladateľka farmy .

Gabrielle vysvetlila, že mnoho vysokoškolských študentov si neuvedomuje, čo sa stane s pokusnými zvieratami v priebehu semestra. Podobne ako jedno dievča, ktoré, rovnako ako Erica, vychovalo počas jedného ročníka ovcu, ktorú chcela navštíviť ďalší rok, ale bohužiaľ zistila, že jej milované zviera bolo odvezené na porážku. Bola zdrvená.

Našťastie Pecana čakal iný koniec. Erica vedela, že urobila správnu vec, keď kontaktovala Gabrielle, aby Pecanovi pomohla. Neurobila z neho iba laboratórne zviera, ale dala jeho životu zmysel a s týmto napĺňajúcim pocitom bude žiť do konca svojho života.

Pozrite sa na Pecanov príchod do nového domova na nižšie uvedenom videu:

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!