Táto staručká predavačka rýb dala jedlo túlavému a vyhladovanému psíkovi: Ten sa jej za to odvďačil a vyrovnal svoj dlh!

Predavačka rýb zazrela u svojho stánku túlavého  a hladného psa. Evidentne nikomu nepatril a už sa dlhšiu dobu potuloval ulicami.

Vzhľadom na to, že stvorenie vyzeralo skutočne žalostne a vládlo krutejšie počasie, majiteľke stánku s rybami sa psa uľútostilo a ponúkla mu zvyšky jedla z predchádzajúceho dňa.

Myslela si, že psa už nikdy neuvidí, ale mýlila sa. Ďalší deň si prišiel splatiť svoj dlh.

Vďaka tomu, že žena prejavila súcit a nakŕmila hladného psa, sa zviera rozhodlo navštevovať jej stánok pravidelne. V skutočnosti jej to začalo pomáhať. Keď sa jedného dňa objavil zlodej, pes sa pokúsil zmariť jeho zámer kradnúť.

Majiteľka mu zakaždým dala teplé jedlo a ich vzťah bol deň odo dňa lepší.

Teraz tento túlavý pes už nie je túlavý a stal sa novým šéfom obchodu s rybami.

Vďaka tomu, že si pes našiel novú priateľku, ktorá ho nenechala už dlhšie hladovať a ponúkla mu nejaké teplé jedlo, vrátilo sa mu aj jeho zdravie. Jeho zbedačený tav už pomaly mizol a zo psa sa stal zdravý jedinec.

Každý deň sprevádza ženu do jej obchodu a podieľa sa na jeho prevádzke. Nielenže odháňa potenciálnych zlodejov, ale dokonca vďaka jeho prítomnosti chodí viac zákazníkov a žene sa tak zdvihli tržby.

Je milý ku všetkým ľuďom a priťahuje tak ich pozornosť, čo rozhodne nie je na škodu.

Od prvej chvíle bolo jasné, že sa pes vracia, aby žene ukázal, ako veľmi jej je vďačný za jej láskavosť. Pes tvrdo pracuje, aby splatil svoj dlh. Je veľmi vďačný a verný a teraz pomáha žene starať sa o jej živobytie. Nič iné za svoju prácu nechce než len trochu teplého jedla.

Majiteľka stánku s rybami a psík sú skvelými partnermi a obchod im len prekvitá. A my dúfame, že to tak bude aj naďalej a sme vďační, že podobní ľudia ako je táto žena na svete ešte existujú.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.