Táto starostlivá tigrica učí mláďa plávať: dojemná fotografia dobyla sociálne siete

Táto obdivuhodná fotografia urobená v divokej prírode si podmanila užívateľov sociálnych sietí.

Starostlivá tigria matka učí svoje mláďa plávať. Na sociálnych sieťach koluje snímka, na ktorej tigria matka dáva lekcie vo vode.

Veľká a silná tigrica starostlivo pridržiava mláďa vo vode. Jej správanie je tak podobné ľudskému, že ľudia nemohli uveriť vlastným očiam, ako táto hrozba živočíšnej ríše, vie byť natoľko nežná a starostlivá voči svojmu potomkovi.

Názor, že divá zver nie je starostlivá, je nesprávny. Tygre sú v skutočnosti veľmi starostlivé matky. Obyčajne majú jedno až štyri mláďatá, o ktoré sa oddane starajú, kým sa neosamostatnia.

Prvého pol roka tigrica kŕmi svoje mláďatá mliekom. V skutočnosti sú však malé tigríčatá schopní prijímať mäso už od veku dvoch mesiacov.

Matka však s mliekom pokračuje až do veku šesť mesiacov.

Tigrie mláďatá žijú s matkou len tri roky. Potom dospejú a opustia ju. Prvé tri roky si materskú lásku užívajú ako sa sluší a patrí.

Po šiestich mesiacoch začína tigrica mláďatá kŕmiť mäsom. Musí byť naozaj teplé, pretože mláďatá nevedia studené mäso stráviť. Je to veľký problém v zime, keď sa mláďatá môžu kvôli zmrznutým mäsom nachladiť a následne zomrieť.

Preto mama obyčajne zaháňa korisť ďalej od svojich detí, a potom ich k nej vedie. Takýmto spôsobom ich začína učiť loviť.

Keď mláďatá podrastú, tigrica ich učí loviť, stopovať a zaútočiť. Dokonca ich učí plávať, čo vôbec nie je u manierov divokých zvierat zvykom.

Pozrite sa na roztomilé video tigrice s tigríčatmi.

Sledujte video:

Nádhera, čo myslíte?

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: youtube.com