Táto medvedia mamička priniesla svoje mláďatá na pláž plnej turistov v horúcom letnom počasí aby sa osviežili!

Rodina medveďov je tá posledná vec, ktorú ľudia môžu uvidieť na pláži. Tento úžasný príbeh sa odohral v Lake Tahoe v Kalifornii.

Za denného svetla mohli desiatky ľudí vidieť medvediu matku s dvoma mláďatami, ktorí sa rozhodli zaplávať si, a to v tesnej blízkosti ľudí.

Počasie bolo horúce a toho dňa sa mnoho turistov zišlo na jazere.

Ľudia sa opaľovali, hrali sa s deťmi a jazdili na kajaku. Túžba predátorov ochladiť sa v studenej vode bola pochopiteľná, ale ich správanie vyvolalo mnoho otázok – predsa nikto nikdy nevidel dravca tak blízko a v takej uvoľnenej atmosfére.

Zdalo sa, že matku hlučné prostredie nezaujíma.

Zvieratá vyvádzali vo vode a správali sa úplne uvoľnene. Ľudia sa naopak snažili potlačiť túžbu sa priblížiť a udržiavali bezpečnú vzdialenosť.

Mnoho z prítomných si natáčali celý príbeh na telefón – kedy inokedy sa vám naskytne príležitosť vidieť medvediu rodinku bez ohrozenia života? Je to naozaj vzácnosť, pretože v divočine sa matky so svojimi mláďatami naopak, snažia skrývať, alebo pri blízkosti človeka prejavujú agresiu a chránia svojich potomkov.

Našťastie tentoraz všetko išlo prekvapivo dobre.

O desať minút neskôr rodina medveďov odišla z pláže a zamierila k lesu. A turisti sa nemohli prestať radovať z toho, že sa v ich živote uskutočnila úžasná udalosť bez ujmy na životoch.

To bolo prekvapko, čo myslíte? 🙂

Zdroj: goodhouse.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.