Sučka prešla 200 kilometrov sibírskou divočinou, aby sa dostala ku svojmu pánovi, ktorý ju predal…

Maru je jednoročná sučka Bullmastif, ktorú jej majiteľ predal inému človeku. Ten si ju viezol domov vlakom cez sibírsku tajgu.

Ale Maru z vlaku vyskočila a putovala späť ku svojmu pánovi.

Maru sa narodila a žila v Novosibirsku u chovateľky Ally Morozovovej, ale bola predaná novému majiteľovi do 800 kilometrov vzdialeného Krasnojarsku. To sa stalo, keď mala len pol roka. O ďalšieho pol roka neskôr sa ale majitelia ozvali, že majú alergiu na psov a nemôžu sa o Maru ďalej starať.

Dohoda s Morozovovou bola vždy taká, že ak noví majitelia nemôžu psa ďalej mať, príde si pre neho a skúsi mu nájsť nový domov. Morozovová mala v Krasnojarsku niekoho, kto bol ochotný Maru prevziať a doviesť späť do Novosibirska.

Po ceste späť sa ale stalo niečo nečakané.

Maru bola po celý čas vystresovaná, zjavne z toho, že jej majitelia sú preč. Taktiež ešte nikdy nešla vlakom. Na jednom nástupišti sa Morozovovej vytrhla a vybehla z otvorených dverí na nástupište.

Išla preč a nepodarilo sa jej ju nájsť. Morozovová ihneď kontaktovala pôvodného majiteľa, ktorí ale už s prípadom nechceli mať nič spoločné a nehodlali ani nijako pomôcť v pátraní.

Morozovová sama ale pátranie nevzdala.

Zapojila sociálne siete a letáky a snažila sa Maru nájsť.

Nedávala si príliš veľa nádejí, ale už po dvoch dňoch sa dozvedela šokujúce informácie. Maru bola nájdená v industriálnej oblasti v Krasnojarsku.

Bola veľmi unavená a vyčerpaná. Tiež bola chromá, mala zlomenú labku a tiež ňufák. Musela dva dni bežať späť do Krasnojarsku, aby našla svojich majiteľov. Psy sú na ľudí veľmi fixovaní. Je prekvapivé, že dokázala nájsť cestu späť.

Nemala po ceste žiadne body, podľa ktorých by sa mohla orientovať. Putovala len divokou tajgou, „povedala k tomu Morozovová s tým, že bolo šťastie, že sučku nezožrali vlci alebo medvede.

Maru musela byť najprv odovzdaná veterinárom a až potom mohla späť k Morozovovej.

Jej obdivuhodná púť skončila nakoniec dobre, aj keď svojho pôvodného majiteľa nakoniec nenašla.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.