Sučka nemeckého ovčiaka porodila šteniatko ako z inej planéty – je zelené!

Majitelia tejto sučky nemeckého ovčiaka boli rozhodne prekvapení, keď ju videli porodiť svoje posledné šteňa, ktoré nemalo typický vzhľad! Sučka nemeckého ovčiaka Reba bola objavená v uliciach Valrico

Bola prijatá do Heidi ‚s Heritage Dogs Rescue centra a umiestnená do milujúceho domu s pestúnskou rodinou, aby mohla porodiť v úplnom pokoji a tichu.

Len 2 dni po príchode do pestúnskej rodiny porodila Reba 6 zdravých zlatých šteniatok. Ale posledné šteňa je trochu iné ako ostatné. Nemecké ovčiaky sú zvyčajne čierni a žltohnedej farby, ale toto výnimočné šteňa je zelené!

Zelený odtieň srsti psíka dokazuje, že počas vývoja v placente bolo malé šteniatko vystavené veľkej dávke látky zvanej biliverdin. Tá sa v nej bežne nachádza. Aj tak je to veľmi vzácny stav. Výskum ukázal , že nádych zelenej farby pridal šteňatám zelený pigment biliverdin obsiahnutý v psej placente.

 

Pre šteňa to nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo a farba nakoniec zmizne.

Vďaka svojmu pôvodnému sfarbeniu sa malé zelené šteňa menuje Clover (Ďatelina). Aj keď čoskoro vyzeralo ako všetci jeho súrodenci, jeho meno vždy pripomenie ľuďom jeho  netradičné narodenie!

Reba sa ukázala byť úžasnou matkou a trávi väčšinu času so svojimi šteňatami, kým im nenájdu milujúci domov. Prajeme im všetko najlepšie!

Zdroj: wamiz.co.uk

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.