Stretnutie dvoch psíkov v útulku sa premenilo na obrovské priateľstvo: Nedokážu ich od seba rozdeliť!

Pred očami dobrovoľníkov v útulku sa medzi dvoma psami zrodilo silné priateľstvo. Obaja psíci sa stretli 17. júla. Ukázalo sa, že zvieratá nemali nič a nikoho iného okrem seba.

Obe zvieratá prišli do útulku, keď boli vo veľmi zlom stave.

Malá fenka sa volá Susie. Vďaka demodikóze jej vypadala väčšina srsti a bola jej vždy veľká zima. Keď sa stretla so svojím novým kamarátom, bola za neho vďačná.

Demodikóza psov je parazitárne ochorenie kože spôsobené roztočmi z rodu Demodex, najčastejšie Demodex canis. Tento parazit tvorí súčasť bežnej mikrofauny kože psa, no pri jeho premnožení dochádza k folikulitíde (zápalu chlpových vačkov) a v mieste postihu k následnému vypadaniu srsti a ku kožným zmenám rôzneho stupňa a rozsahu.

Čo vás môže zahriať lepšie ako veľký priateľ, na ktorého môžete dokonca vyliezť a trocha si zdriemnuť?

Meno veľkého psa je Cherity.  Zamestnanci útulku si hneď uvedomili, že títo psi sú vo svojej spoločnosti veľmi uvoľnení. Je úžasné, že psy zdieľali absolútne všetko, čo mali medzi sebou.

Čoskoro boli obaja psy pripravení na novú rodinu. Ale to znamenalo, že takéto silné priateľstvo by muselo byť oddelené! Potom jeden z dobrovoľníkov urobil niekoľko fotiek psov a zverejnil ich na Facebooku. Dievča, ktoré fotky urobilo, bolo ohromené priateľstvom, ktoré sa objavilo medzi zvieratami, a úprimne chcelo psom pomôcť zostať navždy spolu.

Našťastie jej nápad bol úspešný!

Fotografie a príbeh o psoch videla nezisková organizácia v južnej Alabame. Jej zamestnanci sa zaviazali nájsť domov pre Susie a Cherity. Hlavnou vecou je, že nikto nechce oddeliť dve krásne priateľky!

Sme si istí, že medzi miliónmi ľudí sa nájde majiteľ, ktorý bude pre oboch psíkov tým najlepším pánom na svete! Veľa šťastia prajeme!

Zdroj: mur.tv, thedodo.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.