Skutočne kuriózny prípad: V Mexiku našli v zásielke živého tigra!

Nedávno boli mexickí colní inšpektori, ktorí kontrolovali poštové zásielky na pašovanie, šokovaní neobvyklým nálezom! V jednej z krabíc totiž našli živého bengálskeho tigra!

Úplne náhodou si malého dravca všimol jeden zo služobných psov.

Keď si pes uvedomil, že vo vnútri škatule je živá bytosť, začal sa báť a tým donútil colníkov zásielku otvoriť.

To, čo videli, ich vydesilo!

Vnútri ležal malý tigrík – bol veľmi slabý po obrovskej dávke sedatíva, ktorá mu bola podaná pred odoslaním! Tiger bol dehydratovaný a celý čas trpel nedostatkom vzduchu!

Pracovníci pošty tvrdia, že zásielka pochádzala zo západného štátu Jalisco v centrálnom štáte Queretaro. Najzaujímavejšie na tom všetkom je, že k balíčku boli priložené zákonné dokumenty o tigrovi. Kto prišiel s týmto spôsobom, ako poslať zviera poštou, zisťuje polícia.

Teraz je mláďa v miestnom stredisku ochrany zvierat. Tam sa zotavuje, spamätáva sa z šoku a čoskoro bude úplne zdravý.

Polícia sa intenzívne zaoberá objasňovaním všetkých podrobností trestného činu. Odosielateľ bude stíhaný za týranie zvierat.

Dúfame, že vinníci budú potrestaní a malý krásavec tiger bude v úplnom poriadku.

Zoológovia zatiaľ nevedia, čo presne s týmto zvieraťom v budúcnosti urobia, ale v každom prípade sú schopní zaistiť jeho bezpečnosť.

Zdroj: mydiscoveries.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.