Sedela na verande s jej bábätkom. Keď sa rozplakalo, stalo sa niečo skutočne výnimočné! Na pomoc prišla srnka!

Materský inštinkt je fenomén, ktorý nájdeme takmer u každého druhu zvierat. Aj preto často nachádzame príbehy o tom, ako sa zvieratá starajú o iné druhy zvierat.

Tentoraz však zvedavá srnka ukázala svoj materinský inštinkt.

Hanna Burtonová z New Lexington sa podelila o vynikajúce stretnutie, ktoré sa jej podarilo natočiť na video. S bábätkom bola na verande, kde si užívali slnko.

Jej 5-týždňový syn Charlie sa z ničoho nič rozplakal veľmi rýchlo ako každé bábätko. Hannah začala utešovať malého Charlieho a potom sa v záhrade objavilo niečo výnimočné.

Bola to srnčia matka, ktorá rýchlo vyskočila z lesa.

Hanna okamžite vzala Charlieho do náručia a pokojne povedala: „Nie, nie. Toto je moje dieťa. Nie tvoje.“ Jeleň však potreboval nejaký čas, aby sa uistil, že nejde o mláďa volajúce o pomoc.

Srnka sa pomaly vrátila do lesa a Hannah Charliemu zo žartu povedala: „Myslela si, že si jej dieťa.“

A skutočne bola táto srnčia matka pripravená pomôcť a hneď, ako začula plač, okamžite pribehla na pomoc. Veríme, že keby bolo bábätko samo, táto odvážna srnka by sa ho pokúsila vychovať ako vlastného! Materská láska a zvieratá nás znova a zas prekvapujú!

Zdieľajte, ak súhlasíte, aké úžasné sú zvieratá!

VIDEO si môžete pozrieť TU:

Prečítajte si tiež:

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Ak vám toto video zdvihlo náladu, nezabudnite ho zdieľať!