Psík sa v útulku opäť stretol so svojimi majiteľmi: Bol šťastím bez seba, až kým nezistil, že si vlastne prišli adoptovať iného psa…

V nasledujúcom príbehu sa môžete pozrieť na to, ako sú niektorí ľudia sebeckí. Hlavnú rolu tu má opustený pes. Jeho majitelia odložili svojho psa do útulku.

  Onedlho sa však do útulku vrátili. Ich bývalý pes bol nadšený, že ich vidí. Bohužiaľ sa ale nevrátili pre neho.

Na opustených miláčikov v útulkoch je smutný pohľad. Niekedy to ale nejde inak a majiteľ musí dať psíka preč. Pokiaľ to ale urobí len preto, aby ho vymenil za iného, ​​ide o naozaj škaredý čin.

Tak sa to skutočne stalo. A ich bývalá sučka na nich iba bezmocne pozerala, ako si odvádzajú nového psa s nimi domov.

Zuzu, sučka nemeckého ovčiaka, bola iba dva roky stará, keď ju rodina zanechala v útulku pre zvieratá. Jej bývalý majitelia ju bezcitne opustili. Ako dôvod uviedli to, že pes začal trpieť depresiami po tom, čo otec z rodiny zomrel. To je predsa úplne pochopiteľné. Zuzu prišla o pána a dávala najavo smútok, rovnako ako akýkoľvek človek.

Život v útulku jej vôbec neprospel. Naopak začala byť ešte viac smutná a zmätená. Nechápala, prečo ju majitelia opustili.

Majitelia útulku o nej hovorili, že ide o veľmi dobrú, ale smutnú sučku. V novom prostredí bola zmätená a stránila sa ostatných psov. Spočiatku nechcela ani jesť a neustále vyzerala starých majiteľov. Po pár dňoch sa ale niečo zmenilo.

Z ničoho nič Zuzu zbystrila, začala byť veselá a štekať. Všimla si totiž, že sa jej majitelia vrátili do útulku.

Okamžite ich spoznala a bežala ich privítať k plotu. Bohužiaľ si ale neprišli pre ňu. Zuzu sa musela z diaľky pozerať, ako si jej rodina prišla pre iného psa a odišla bez nej. Viete si niečo také predstaviť? Čo by ste odkázali majiteľom? Dajte nám vedieť do komentárov!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.