Psík im priniesol domov osirelé šteniatko, ktoré však nevyzeralo ako pes. Natoľko, že majitelia museli informovať špeciálne služby

Šťastný pes priniesol domov z prechádzky osirelé šteniatko, ale majitelia nezdieľali jeho nadšenie. Šteňa nevyzeralo ako pes, a dokonca ľudí vydesilo….

Keď si uvedomili, s čím majú tú česť, museli pre svoje bezpečie informovať špeciálne služby.

Pes z Washingtonu sa 6. februára z prechádzky nevrátil sám. V papuľke držal malé drobné šteniatko. Majitelia boli prekvapení, že majú nového člena rodiny, ale potom ich ohromil zvláštny vzhľad zvieraťa, jeho drobné zaoblené uši, hustá srsť, ružový nos a silné pazúriky.

Stále neviete, o aké zviera išlo? Ale majiteľom psa hneď došlo, že to nebolo šteňa, ale medvieďa. Okamžite informovali organizáciu Fish and Wildlife Service.

Keď jej zamestnanci dorazili a prezreli si šteňa, potvrdili, že ide skutočne o medvieďa. Predpokladali, že zviera bolo osirelé a psík ho našiel v lese. Keby bola jeho matka nažive, nikdy by psa k svojmu mláďaťu nepustila.

Zamestnanci si medvieďa prevzali a odviezli ho do útulku Virginie Wildlife Center.

Tam ho vyšetrili veterinári. Ukázalo sa, že sa jedná o samca vážiaceho 540 gramov. Bol úplne zdravý, čulý a mal veľmi prenikavý hlas. Jediným problémom bola ľahká dehydratácia. Dali mu meno # 20-0084, vytvorili plán kŕmenia z fľaše a dali ho do inkubátora.

Bol tam so svojou novou kamarátkou, medveďou samičkou s podobným menom # 20-0064, ktorá vážila 566 gramov. 28. januára bola takmer zamrznutá nájdená na skládke elektrikármi.

Medvieďa staré maximálne dva týždne a jeho kamarátka zhruba tri.

Vzhľadom k rozdielu vo veku a hmotnosti bolo rozhodnuté mláďatá oddeliť. 10. februára bola samičke nájdená nová matka, medvedica vážiacia cez 100 kilogramov. Medvedie dievčatko bolo umiestnená blízko vchodu do jej výbehu. Medvedici to urobilo veľkú radosť a starala sa o ňu ako o svoju vlastnú.

Mláďa, ktoré našiel pes, nových rodičov stále nemá, ale je v bezpečí.

Veterinári vysvetlili, že na túžbe psa zachrániť mláďa v núdzi nie je nič zvláštne, pretože všetky zvieratá majú veľmi silné rodičovské inštinkty.

Niekedy kvôli tomu môžeme v prírode pozorovať scény, ktorým sa dá len ťažko uveriť.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň

zdroj: boredpanda