Psíčkov pán zomrel pred 4. mesiacmi: Psík na neho aj tak stále čaká pred nemocnicou…

Virálnu pozornosť na seba strhol pes z brazílskeho mesta São Paulo. Už štyri mesiace čaká oddane pred nemocnicou na svojho majiteľa, ktorý bohužiaľ tragicky zomrel.

Do nemocnice bol prevezený päťdesiatdeväťročný bezdomovec.  Počas hádky bol dobodaný a nachádzal sa v kritickom ohrození života. Do nemocnice ho sprevádzal aj jeho pes, ktorý po celý čas prevoze utekal za sanitkou.

Pred budovou si sadol k dverám a čakal, až sa jeho pán zase vráti. Bohužiaľ sa ale nedočkal – muž svojim zraneniam krátko po príchode podľahol.

Psík však čakal ďalej …

Čoskoro si ho začali všímať pacienti a zdravotnícky personál. Ľudia, ktorí sa dozvedeli o jeho smutnom osude, mu začali nosiť jedlo a deky na prikrytie. Ani po štyroch mesiacoch to ale nevyzeralo, že by zviera malo v úmysle svoje miesto opustiť.

„Je veľmi dobre zdomácnený, poslušný a tichý,“ popisuje ho finančný riaditeľ nemocnice Osvaldo Palota Sobrinho. Aj keď sú dvere pred ním skoro stále otvorené, nikdy ho nenapadlo vojsť dovnútra a majiteľa hľadať v budove.
Verejnosť sa o psíkovi dozvedela vďaka právničke Cristine SARDELLI, ktorá na Facebooku publikovala jeho fotky.

K príspevku si napísala: „Od zvierat sa toho máme veľa čo učiť. Psík na svojho pána možno čaká márne, ale láska, ktorú k nemu cíti, je nesmrteľná. „

Nová majiteľka psa Leticia Nawas Bertolucci

O zviera prejavil záujem útulok v São Paulo. Pes ale krátko po prevzatí utiekol a vrátil sa na svoje miesto pred tri kilometre vzdialenú nemocnicou.

Nakoniec si ho do starostlivosti vzala jedna z nemocničných recepčných.

Nezostáva než dúfať, že oddaný domáci maznáčik od nej už nebude utekať.

Zdroj: odditycentral.com

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme