Psíček pri brehu mora začal veľmi hlasno štekať: Svojou všímavosťou zachránil život delfínovi!

Mať psa ako domáceho maznáčika obnáša množstvo starostí, zábavy i zážitkov. Psy potrebujú dostatok pohybu a je jedno, o akú rasu sa jedná.

To však niektorí pohodlnejší majitelia často vynechávajú, pretože si myslia, že keď je pes malý, stačí mu len prechádzka okolo paneláka.

Pokiaľ sa majiteľ psa vydá so svojim zvieratkom von, môže s ním zažiť množstvo dobrodružstiev. Zároveň svojho maznáčika môže zoznámiť s ostatnými psami, a tým ho socializovať v psej spoločnosti.

Väčšina krajín na svete má na svojom území vodné plochy.

To je skvelá príležitosť pre majiteľov psov, pretože pokiaľ s nimi začnú chodiť k vode, môžu si s nimi užiť viac zábavy. Ďalej je možné psa naučiť vo vode plávať alebo aportovať. Tak ako tak, väčšina psov vodu miluje a akonáhle ju zazrú, ihneď sa do nej rozbehnú. Majitelia tak majú často prácu s tým, aby psy umyli a osušili.

Muž menom Joey sa rozhodol jedného dňa vyraziť so svojim psom na prechádzku k moru.

To ale ešte netušili, ako ich prechádzka dopadne. Joey bol na pláži fascinovaný výhľadom na more, a tak ho napadlo, že si tento výhľad vyfotí. V tom počul štekot svojho psa, ktorý chvíľami prehlušil aj hukot vĺn.

Najskôr muža napadlo, že pes na kraji mora chytil rybu a chce sa svojmu pánovi pochváliť svojim úlovkom.

Joey sa teda rozhodol za psom zájsť, aby zistil, prečo stále tak šteká. Keď sa približoval za zvieraťom, vyzeralo to, akoby u psa ležal malý žralok. Hneď, čo dorazil až k psovi, mu už bolo jasné, o čo ide. Na plytčine uviazol malý delfín a pes na to upozorňoval štekotom svojho pána, aby tomuto zvieraťu pomohol. Muž teda začal ihneď konať.

Akonáhle zbadal trápiaceho sa delfína na súši, začal Joey so záchranou akcií. Pohotovo zviera chytil a posunul ho o niečo ďalej od brehu, kde bola voda hlbšia. V tej už mohol malý delfín plávať. Muž bol so svojim psom na pláži ešte hodinu, aby mali istotu, že vlny neodnesú delfína späť na súš. To sa však nestalo a zviera bolo opäť slobodné vo svojom prirodzenom prostredí.

Všímavý psík tak zachránil delfína, ktorý mu bol určite vďačný!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!

Prečítajte si tiež: