Psíček ochránil svojho iba 16-ročného majiteľa pred zlodejmi, ktorí ho postrelili: Zachránil mu tak život!

Keď jedného dňa napadli ozbrojení útočníci iba 16 rokov starého chlapca, bol doma so svojim psom Rexom. Všetko sa odohralo popoludní.

Chlapec počul hluk a pozrel sa z okna. Pred domom uvidel auto, ktoré nespoznával.

„Počul som zvuk trieštenia skla. Ihneď mi bolo jasno, že ide o dvere,“ povedal. „Môj pes bežal dole a začal hlasno štekať. Počul som, ako jeden z útočníkov kričal, že ho uhryzol,“ dodal.

Chlapec neváhal, ukryl sa v skrini a zavolal políciu.

„Rex sa vrátil späť celý zbitý a od krvi,“ spomínal Javier. „Chvíľu po ňom sa na poschodie dostali aj útočníci a začali prehľadávať izby. Vstúpili aj do miestnosti, kde som sa ukrýval ja,“ rozpráva.

V tom okamihu zobral Rex po svojom zmlátení posledné zvyšky síl a vrhol sa na nich. Chcel svojho majiteľa chrániť. Nanešťastie mali útočníci pištoľ a Rexa postrelili.

Keď dorazila polícia, boli už votrelcami dávno preč. Javier strávil v skrini asi hodinu, kým sa odvážil vyliezť. Zrazu počul zakňučanie, ktoré mu hovorilo, že je Rex stále nažive. Jeho zranenie však bolo vážne a vyžadovalo rýchly zásah veterinárneho lekára.

Rex prežil, ale radosť jeho majiteľa vystriedala strach a obava. Nemal totiž dostatok peňazí, aby mu zaplatil potrebnú operáciu.

Ich príbeh bol zdieľaný na internete pod názvom Pes hrdina. Netrvalo dlho a ľudia prispeli obrovskou finančnou čiastkou na Rexovu podporu. Teraz má už operácie za sebou a je úplne v poriadku!

Chlapec vďačí svojmu psovi za život. Nebyť jeho, už by tu dnes možno nebol.

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme. 

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane.