Psí hrdinovia: Neváhali riskovať vlastný život, aby zachránili tých, ktorých naozaj milujú!

Pre slepcov je hrdinom vodiaci pes, vďaka ktorému zvládajú mnoho vecí, pre postihnuté deti sú hrdinovia psy, ktorí k nim chodia v rámci canisterapie. Iní psy nás udržujú v bezpečí, keď vyhľadávajú výbušniny a každého psíčkara aj v tých najťažších chvíľach drží nad vodou vrtiaci chvost jeho najlepšieho priateľa.

Dnes by sme vám chceli ukázať 5 príbehov, v ktorých bol pes hlavným hrdinom! Predovšetkým pre svojich majiteľov!

Layla je vojenský pes, ktorý napriek tomu, že bol 4x postrelený zbraňou AK-47 neprestal brániť svojho majiteľa pred povstalcom, ktorý naňho útočil. Sučka Layka prežila vďaka náročnej operácii, ktorá trvala 7 hodín. Po svojom čine bola odmenená medailou za hrdinstvo v boji.

Bady štekal na svojho majiteľa v kuse cez 30 minút a naznačoval, že sa chce ísť prejsť von. A to aj napriek tomu, že sa z prechádzky práve vrátili. Ukázalo sa, že v byte unikal plyn a pes sa snažil dostať svojho pána von.

Zlatý retriever, ktorý ležal na svojom pánovi takmer celý deň, aby mu zachránil život. Bolo asi -4C, muž sa ale iba v tričku a šortkách vydal von, aby vyniesol odpadky. Cestou pošmykol a zlomil si nohu a nebol schopný vstať. Jeho verný priateľ ho zaľahol, zahrieval a štekal o pomoc. Pomoc dorazila až za takmer až 24 hodín. Majiteľ zlatého retrievera nebude mať žiadne trvalé následky.

Sučka utiekla z koterca, aby utíšila šteňatá

Hrdinský psik menom Geo zachránil svojho pána pred fatálnou zrážkou s nákladným vozidlom.
10 ročný chlapec venčil svoje šteňa, keď nákladný automobil vošiel na obrubník a mieril priamo na Michaela. Šteňa neutieklo, ale skočilo na chlapca a tým ho uchránilo pred zrážkou. Automobil potom prešiel šteniatku labku, ale podľa veterinára bude všetko zase v poriadku.

Prečítajte si tiež:

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.