Pritisol ho k sebe a prosil, aby žil: celý svet nazýva hrdinom tohto chlapca, ktorý zachránil túlavého psa spod kolies auta

Málokto prekonal viac prekážiek ako Hussein al-Hassan. 8-ročný sýrsky utečenec teraz žije v Turecku. Videl, ako bol jeho dom zničený vojnou.

Chlapec strávil väčšinu svojho detstva útekom z kalamít, ktoré postihli jeho krajinu.

Hussein prešiel veľa, ale nezabudol, aká je skutočná ľudská láskavosť.

Potom, čo zachránil túlavého psa spod kolies auta, mu celý svet začal hovoriť hrdina.

Hussein videl, že auto blízkosti jeho domu zrazilo túlavého psa, urobil to, o čom ostatní okolo neho ani nemysleli, pretože incidentu nevenovali pozornosť.

Chlapec bol odhodlaný pomôcť zvieraťu a dúfal, že to prežije.

Najprv Hussein bežal domov a schmatol prikrývku, aby zraneného psa ukryl. Potom začal žiadať okoloidúcich o pomoc. Len málo ľudí ho počúvalo, ale bol tu muž, ktorý sa zastavil a zavolal záchrannú službu zvierat.

Husseinova láskavosť bola zrejmá všetkým, čo ho videli ako objíma psa a „prosí,“ aby nezomrel.

Nakoniec dorazila skupina záchranárov a naložila zranené zviera do auta, aby ho okamžite poslali veterinárnemu lekárovi.

Bohužiaľ pes neprežil – jeho zranenia boli príliš vážne. Podľa očakávania bol Hussein tým úplne zničený.
Chlapcov súcit si však obyvatelia jeho nového mesta všimli. Keď sa správy o jeho čine šírili na internete a v médiách, námestník primátora Kuma Ozdimir osobne navštívil Husseina, aby si uctil jeho láskavosť a milosrdenstvo.

Niektorým sa Husseinov čin a súcit môžu zdať relatívne nevýznamné, ale námestník primátora tvrdí, že chlapčenský skutok naznačuje ušľachtilosť.

Je úžasné, že dieťa, ktoré prežilo toľko katastrof, zostáva humánne a reaguje na zvieratá. Hussein, aj v ťažkom období svojho života, si je dobre vedomý zlého a dobrého.

Je strašné, že pes neprežil, ale v posledných minútach svojho života nebol sám a cítil sa potrebný.

Každý sa môže z tohto príbehu niečo naučiť. Bez ohľadu na to, koľko máte rokov a aké skúšky pre vás váš život pripravil, vždy dokážete pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: mur.tv