Príbeh túlavého psíka, ktorý zahreje pri srdci a dojme asi každého z nás!

Túlavé zvieratá si musia jedlo zháňať všade, kam sa dostanú, nemajú strechu nad hlavu a zvlášť v zime to pre nich môže byť osudové, že nemajú svojho milujúceho majiteľa. Snáď v každej dedine sa nájde niekto, kto sa opusteného zvieraťa ujme.

Väčšina zvierat sa o seba vie postarať, ale niektoré sú zvyknuté len na bytové podmienky a nikdy neboli ďalej, než kúsok od domu. Jeden taký príbeh sa odohral v malej dedine.

Ľudia starého psa nikdy nevyháňali, deti ho chodili kŕmiť a pomenovali ho Keny. Rodiny sa snažili nájsť jeho majiteľa, ale aj keď sa spýtali každého v dedine, nikto nevedel, čí by mohol pes byť.

Keny bol veľmi plachý pes, ktorý sa ľudí najskôr bál. Potom ale pochopil, že mu nechcú ublížiť a nosia mu vodu aj kŕmenie.

Každý krok, ktorý sa blížil k nemu, musel vyhodnotiť, aby poznal, či sa blíži nebezpečenstvo alebo hodný človek. Ľudia mu ale plnili misku nielen granulami, ale aj dobrotami, ktoré nepoznal.

Ľudia ho pravidelne vyzerali, kedy sa vráti na svoje miesto. Jednou z jari ale čakali skoro zbytočne. Keny sa vrátil v stave, keď mu bolo pravdepodobne ublížené, mal ranu na tele a tiež veľa kliešťov. Našťastie aj vtedy mu ľudia pomohli, otec jednej rodiny ho vzal domov, ošetril ho a dal mu lieky na bolesť. Po dlhom uzdravovaní pes znova utiekol, ale zase sa vrátil. Nikto sa nepokúsil si ho vziať domov a vycvičiť ho.

Rád sa hral s deťmi, ktoré dokonca ochraňoval.

Správal sa ako opatrovateľka, nikdy na nich nezavrčal. Jedného dňa sa ale žena, ktorá ho kŕmila, vydala do obchodu a tohto psíka mala v pätách. Na ulici žena stretla dvoch túlavých psov, ktorých nikdy predtým nevidela, a Keny bol pripravený ženu brániť. S takým psom mohla ísť žena kamkoľvek bez toho, aby sa cítila ohrozená.

A tak sa Keny odvďačil ľuďom, ktorí sa o neho starali tým, že ich chránil a bránil ich proti iným zvieratám, ktoré ich mohli napadnúť. A ako to skončilo? Keny sa od tejto ženy už nevzdialil ani na krok. Ona si ho s radosťou adoptovala a dnes žije spokojný, psí a šťastný život.

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.