Príbeh so šťastným koncom: Muž zachránil odmietnutú mačku s mačiatkami

Opustená mačka bola nájdená s plechovkou prilepenou na hlave za (satelitným) autorizovaným predajcom vo východnej časti Oklahomy.

Bola zmätená a hľadala pomoc. Obchodník z autorizovaného obchodu ju oslobodil od plechovky, no mačiatko sa rýchlo vytratilo.

Brian Sheppard, ktorý prevádzkuje obchodné zastúpenie, sa dozvedel o situácii mačiatka od predajcu a išiel ju hľadať. 

„Odišiel som zo svojej kancelárie, ale nemohol som ju celý deň nájsť. Až po záverečnej hodine som ju zbadal za mojim obchodom,“ povedal Brian.

Keď sa blížil k mačiatku, všimol si, aká je šikovná. „Vošiel som dovnútra a vzal som kúsok kurčaťa, ktoré som nezjedol. V momente bola mačka pri mne a nechala sa kŕmiť ručne.“

Mačka bola tak hladná, že zjedla všetko, čo som nechal po obede. Brian predpokladal, že by mohla patriť niekomu blízkemu. No o dva dni neskôr sa znovu vrátila.

„Išiel som do miestneho obchodu a vzal som pre ňu nejaké jedlo, riad a posteľ. Keď som sa vrátil, pozdravila ma pri dverách. Nakŕmil som ju a potom som si všimol, že dojčila. „

Ako milovník zvierat vedel, že ju nemôže udržať vo vnútri, pretože niekde ju čakajú jej maličké.

„Keď dojedla, položil som jej misku s vodou a ďalším jedlom za môj obchod. V nádeji, že ju znova uvidím alebo že mi prinesie mačiatka som tam položil taktiež aj provizornú posteľ z krabice s uterákmi .“

Brian ju pomenoval Sophie. Mačiatko sa po čase naučilo skákať mu do lona pre maznanie.

O týždeň neskôr videl Brian Sophie v dome oproti obchodu na príjazdovej ceste.

Mačka pokračovala vo svojej každodennej návšteve obchodu a trávila čas so svojím ľudským priateľom. 

„Prišla do mojej kancelárie, kde mala vždy nachystané jedlo a vodu. Našla aj posteľ, ktorú som pre ňu neskôr kúpil a spala v nej,“ uviedol Brian.

Okolo konca novembra šiel Brian do domu oproti a spýtal sa na Sophie. Vtedy uvidel aj jej dve mačiatka.

Keď sa ponúkol, že si ich adoptuje, majiteľ domu chcel, aby si ich zobral všetkých, pretože nemal žiaden záujem starať sa o nich. No jeho mladá dcéra bola z toho nešťastná. Tak sa Brian rozhodol počkať, kým nebudú pripravení.

 

„Majiteľ mačky sa mi neozval a ani Sophie som nevidel asi týždeň. Myslel som si, že sa rodina rozhodla nechať mačiatka vo vnútri.“

No potom čo Brian jedného večera zatváral obchod, uvidel na ich uvítacej podložke pri vchodových dverách známu mačku. „ Zrovna som zamykal môj obchod, keď sa Sophie objavila s dvoma mačiatkami pri mojom vozidle. Priniesla ich k svojmu zdroju potravy ,“ povedala Brian.

Odomkol, otvoril predné dvere do jeho obchodu a Sophie vošla dovnútra. Šla rovno do kancelárie a začala jesť.

„Sedel som na schodoch a volal na mačiatka. Po niekoľkých minútach sa obaja k nemu priblížili. Neboli moc priateľskí, no napokon sa ukázalo, že sú celkom hraví. Priniesol som ich dovnútra a nakoniec som sa o nich ich postaral.“

Brian konvertoval rodinu, že si Sophie a mačiatka berie ku sebe, aby sa o nich postaral.

Dve mačiatka napokon našli domovov u jedného z jeho zamestnancov. Brian sa ponúkol, že pokryje ich kastráciu a prvé kolo všetkých veterinárnych návštev.

Bolo okolo Vianoc a Sophie stále potrebovala trvalý domov.

Po pár rozhovoroch s mojou ženou sme sa nakoniec zhodli, že jej poskytneme trvalý domov. A odvtedy je Sophie neoddeliteľnou súčasťou našej rodiny.“

 

Už je to takmer 1,5 roka, čo Brian našiel Sophie. Je zdravá, šťastná a veľmi milovaná.

„Aj keď nemôžem zmeniť životy všetkých túlavých mačiek, Sophie nám zmenila životy viac, ako my jej,“ povedal Brian.

„Sleduje ma všade, dokonca aj do kúpeľne.“

 

Poznáte aj Vy niekoho s podobným príbehom? Alebo ste sa ocitli v roli hrdinu aj Vy sami? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás podporte svojím LIKE a nezabudnite nás zdieľať medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.lovemeow.com