Pri prechádzke so svojim psíkom si všimol zviera, ktoré zúfalo potrebovalo pomoc! Ihneď vedel, že musí konať!

Matka príroda nám dodáva energiu a uvoľňuje myseľ. Pre takú relaxáciu sa jedného dňa rozhodol aj Jim z Oklahomy, ktorý sa vydal na pekný výlet so svojim psom, aby si užil čerstvého vzduchu. Deň bol ako každý iný, až na moment, keď prechádzal okolo zátoky a všimol si chlpaté zviera, ktoré zúfalo potrebuje pomoc. Rozhodol sa teda pristúpiť bližšie.

Nebol to bobor, ako sa spočiatku domnieval, ale pes! Zviera bolo očividne uviaznuté v bahne už nejaký čas a situácia bola skutočne vážna.

Pomaly podliehal ako únave, tak aj neľútostnej vode. Privolaná polícia dorazila do niekoľkých málo minút a čoskoro sa na scéne objavilo aj zopár zvedavých pozorovateľov. Záchranári sa pustili ihneď do práce, avšak bahno aj zjavná nadváha zvieraťa im komplikovali situáciu o to viac. Onedlho sa všetci z prítomných pridali na pomoc.

Zviera bolo vydesené, malo bolesti. Od strachu sa nedovolil nikomu ho dotknúť.

Napadlo ich teda omotať mu okolo hlavy košeľu, aby nemohol nikoho pohrýzť a v tme sa mohol trochu upokojiť. Potom jeden z mužov obviazal okolo psa lano a na druhom konci začali policajti jemne ťahať. Nakoniec zviera vyskočilo z bahna ako špunt z fľaše, ale na pohyb sa príliš nemalo. Po rýchlej kontrole bolo zistené, že pes nemá žiadne vážne zranenia, ale dôstojník sa domnieval, že bol zrazený autom a následne sa skotúľal z kopca dole, až uviazol v zátoke. Jeho váha by mu k rýchlemu spádu výrazne pomohla.

Dostal prezývku Teddy Bear kvôli jeho guľovitému a našuchorenému vzhľadu. Bol dovezený k veterinárovi, ktorý ho dôkladne prezrel a zistil, že môže byť asi tak 8 rokov starý a je skutočne veľmi obézny. Zrejme bol dobre živený, čo znamenalo určitú nádej, že sa po ňom bude niekto zháňať. Avšak nikto sa neukázal!

Museli teda o jeho osude rozhodnúť ostatní. Ak by zamieril do najbližšieho útulku, ktorý bol už teraz preplnený, najskôr by ho čakala eutanázia. A taký koniec si rozhodne nezaslúžil, zvlášť po tom všetkom, čím si prešiel. Našťastie sa objavila organizácia, ktorá sa rozhodla Teddyho ujať, akonáhle mu skončí karanténa. Čoskoro sa zistilo, že Teddy pod drsným vzhľadom skrýva nežnú a láskavú dušu, aj keď bol stále ešte veľmi letargický a prepadali ho depresie. Stále totiž čakal na svojich majiteľov.

Bohužiaľ sa nikto neobjavil. Aj keď ho jeho pôvodní majitelia už nechceli, jeho dobrota nezostala bez povšimnutia.

Získal si svojich fanúšikov na sociálnych sieťach a tí ho túžili uvidieť na vlastné oči. Veríme, že v tejto chvíli je Teddy Bear už vo svojom novom milujúcom domove, kde prežíva ďalšiu etapu svojho života.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om.

Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!