Prekrásny slon-albín: Vzácne fotografie slona, ktorého náhodou zbadal turista

Hovorí sa, že na každých 10 000 novorodených cicavcov na planéte sa narodí jeden albín.

Albinizmus je medzi zvieratami veľmi zriedkavé ochorenie a každý takýto incident je vedcom zvyčajne dobre známy a starostlivo zdokumentovaný.

Toto je príbeh malého albínského detského slona, ​​ktorého náhodou počas afrického turné zbadal cestovateľ 58-ročný Nicky Coertze.

Pri fotografovaní okolitej prírody si Nicky všimol stádo slonov. Keď sa pozrel pozorne, videl niečo pôsobivé a osobitné. Bol to malý ružový slon, absolútny albín, ktorého muž ešte nikdy v živote nevidel. Ružového, malého Dummba nebolo ťažke spoznať, pretože narozdiel od ostatných afrických slonov priam žiaril. Turisti si ho všimli v blízkosti rieky Shingwedsi, kde slony pili a kúpali sa.

Je veľmi dobre známe, že v niektorých prípadoch zvieratá, novonarodené mláďatá, ktoré sú albínmi, bohužiaľ neprijímajú a veľmi často ich zabíjajú alebo ich môžu vyhnať zo stáda. Ale pri pohľade na tieto fotografie môžeme predpokladať, že tento ružový slon žije v starostlivosti a láske. Živočíchy albínov sú žiaľ tiež ľahkým cieľom pre dravcov, pretože je pre nich ťažké začleniť sa do svojho okolia.

Albinizmus je spôsobený nedostatkom pigmentu v pokožke. Tento stav tiež spôsobuje zlý zrak, ktorý by mohol nakoniec viesť k oslepnutiu, čo je bežné u zvierat albínov.

U afrických slonov je toto ochorenie veľmi zriedkavé, ale stále však sa objavujú takéto prípady. Zaujímavým faktom je, že u zvierat na rozdiel od nás je albinizmus zdedený.

Ian Whyte, špecialista parku na veľké bylinožravce, povedal, že je možné, že sú bežnejšie, ako si myslíme, ale mnohí neprežijú.

Kto vie, s akými ťažkosťami kvôli svojej neprirodzenej farbe bude musieť toto sloníča v budúcnosti čeliť. Dobrou vecou je, že tento ružový slon žije v chránenej oblasti, čo znamená, že je úplne chránený pred pytliakmi.

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň!

Zdroj: .satourismonline.com, slonm.me