Prekrásne priateľstvo korytnačky a hrocha: Hroch je nebezpečné zviera, ale jeho priateľke by neskrivil ani vlások

Hroch Owen prežil prírodnú katastrofu. Korytnačke Mzee je 130 rokov. Ťažko by sme hľadali heterogénnejšie tvory. Napriek tomu sa ale z týchto dvoch stali nerozluční priatelia.

Jeden z nejdojemnejších príbehov zo zvieracej ríše začal pred pár rokmi v africkej Keni. Hrošík Owen žil spokojne so svojou rodinou na brehu rieky Sabaki. Váľal sa v bahne a svoju hrubú kožu lenivo vystavoval slnku.

Rozprávka, ktorá ale bohužiaľ nemala dlhé trvanie. Jedného dňa prišla obrovská prílivová vlna a zničila Owenovo bezstarostné detstvo.

Tsunami vyvolané prudkými dažďami spláchla hrocha a jeho rodinu z riečišťa až do Indického oceánu. Otca, mamu a súrodencov už malý hrošík nikdy nevidel.

On jediný ako zázrakom prírodnú katastrofu prežil.

More ho vyvrhlo na korálovom útese pred pobrežím kenského mestečka Malindi. Rybári vytiahli úplne vysilené 300-kilové zviera z vody pomocou siete na žraloky. Na nákladiaku potom previezli vydeseného hrocha do Hallerovho prírodného parku, kde si mal nájsť novú rodinu. Lenže tamojšie hrochy Owena okázalo ignorovali a nechceli mať s „votrelcom“ nič spoločné.

Hrošík sa nejakú dobu osamotene potuloval prírodnou rezerváciou, až narazil na dlhoročnú obriu korytnačku Mzee. Tá ale z jeho snáh o zblíženie nebola zo začiatku vôbec nadšená, syčala na neho a snažila sa pred ním utiecť. Bez šance. Keď prišli na druhý deň chovatelia upratať výbeh, neverili svojim očiam: Owen sa láskyplne tlačil k korytnačiemu pancieru.

Z korytnačky a hrocha sa stali najlepší priatelia na svete aj napriek tomu, že by už snáď nemohli byť rozdielnejší. Owen mal dva roky, vážil 300 kíl a ako každý hroch je aj on stádové zviera. Mzee mala 130 rokov, na chrbte má pancier a je samotárka.

Ako je možné, že sa spriatelili, zostáva záhadou.

Isté je len jedno – Owen a Mzee sú nerozluční priatelia dodnes. Spia vedľa seba, kúpu sa spolu, Owen dokonca je to isté čo jeho korytnačia kamarátka – listy, ktorých by sa žiadny iný hroch nedotkol. Ani korytnačka nešetrí milostným vyznaním. Dokonca sa mnohokrát odvážila strčiť svoj vráskavý krk do Owenoveho pažeráka, hoci hroch je jedno z najnebezpečnejších zvierat Afriky.

Mzee sa ale po jeho boku nemusí ničoho báť. Hroch v nej totiž našiel nielen najlepšieho priateľa, ale aj rodinu, o ktorú tragicky prišiel.

Zdroj: owenmzee.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.