Pozrite sa na video, ako po troch rokoch odlúčenia privítala slonia mama svoje mláďa: slon skutočne nikdy nezabúda!

Staré porekadlo o tom, že slon nikdy nezabúda, sa opäť potvrdilo, ako dokazuje dojemné video zachytávajúce návrat ázijskej slonice Me-Bai k svojej matke po troch rokoch odlúčenia.

Slonica Me-Bai mala tri roky, keď ju odobrali od matky a predali, aby sa na nej mohli voziť turisti v Thajsku.

Takto slúžila tri a pol roka, ale pretože na túto prácu bola príliš mladá a trpela stresom, slabla a strácala na váhe… Až sa jej majitelia rozhodli zbaviť. Našťastie sa jej ujali záchranári z Prírodného parku Slonie nebo na severe Thajska.

Keď do rezervácie prvýkrát prišla, bola nervózna a ostražitá k ľuďom, ale rýchlo zistila, že jej noví chovatelia nemajú v najmenšom úmysle ju ubližovať,“ povedali pracovníci prírodného parku.

Naopak jej chceli pomôcť. Keď sa teda dozvedeli, že jej matka Mae Yui slúžia v neďalekom turistickom rezorte, spojili sa s jej majiteľmi a prehovorili ich, aby dovolili samicu znovu sa stretnúť so svojou slonia „dcérou“. Emotívne okamihy z ich stretnutia potom natočili na kameru.

Video ukazuje, že ani po troch a pol roku matka ani mláďa na seba nezabudli a svojím špecifickým spôsobom si vyjadrovali lásku. Tlačili sa k sebe, mávali a hladkali si navzájom choboty. Po celú dobu stretnutia sa od seba neoddialili, spoločne sa prechádzali aj jedli… Ako by sa báli, že ich zas odtrhnú od seba. Našťastie majitelia a záchranári spolupracujú na tom, aby obe pomohli vrátiť späť do divočiny, kde by žili voľným životom.

Vedecké štúdie dokazujú, že slonice zvyčajne žijú v malých skupinách so svojimi mláďatami, zatiaľ čo dospelí samci preferujú nezávislosť. Tvoria si pomerne zložitú sieť sociálnych väzieb s priateľmi, príbuznými a známymi, podobne ako je tomu u ľudí. Aj na veľkú vzdialenosť vedia svojich blízkych vystopovať, spoznať ich aj po dlhšej dobe odlúčenia a znovu s nimi nadviazať vzťahy.

Len veľmi zriedka sa sloníča oddelí od svojej matky pred dosiahnutím piateho roku svojho života.

Ak k tomu dôjde, znášajú to ako matka, tak aj mláďa veľmi ťažko.

Zdroj: youtube

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku. Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.