Pozrite, ako sa z ošumelého psíka, stal chlpatý zázrak

Raz ľudia objavili psa, ktorého tvár bola poliata kyselinou. Keď to zbadali, zavolali Lorete, dobrovoľníčku z Nore pre For Paws, a požiadali, aby prišla…

Láskavá slečna, samozrejme nemohla odmietnuť, a tak okamžite išla na zadanú adresu.

To čo zbadala a uvidela, ju tak rozcitlivelo, že sa skoro rozplakala: malý, úbohý pes sa zamotanou, špinavou srsťou a ošumelým chvostom, ktorý sa pokúšal jesť, trpel strašnou bolesťou…

Lorete, sa pomaly snažila ku psíkovi priblížiť a opatrne ho hladkala. Dobrovoľníčka uvidela spálené ústa, ktoré vyzerali ako zapálené a plné hnisu.

Psík rozodne potreboval rýchlu zdravotnú pomoc a teda Lorete trpezlivo čakala na okamih, kedy ho bude možné dať na obojok.

Nemusela dlho čakať: pes bolo veľmi hladný a dychtivo zjedol jedlo, nepozeral sa hore a Lorete nevenoval príliš veľkú pozornosť.

Opatrne psíka zdvihla, na počudovanie sa nebránil a naložila ho do auta. Potom, čo dala domáceho maznáčika do nosiča, s ním išla na kliniku. V nemocnici bolo zviera, starostlivo vyšetrené, kde si zdravotníci všimli nielen spálených úst, ale tiež pokazených dolných zubov, ktoré zvieraťu spôsobovali veľkú bolesť a nepohodlie pri jedení. Bol to dôsledok toho, že sa o psíka nestarali…

Úžasné zmeny

Okrem toho, lekári uvideli štíhle telo s vystupujúcimi rebrami a tenkými nohami, aby nedošlo k podchladeniu psíka, obliekli jej teplý sveter, aby jej pomohli udržať telesnú teplotu.

Fenka strávila takmer týždeň v nemocnici. Bola ošetrená, nakŕmená a venovala sa jej veľká pozornosť. Dobrovoľníčka sa k nej neúnavne snažila priblížiť a vyjadriť jej náklonnosť, varila jej jedlo, telo jej natrela kokosovým olejom, len aby sa psíkovi darilo rýchlejšie zotaviť.

O dva mesiace neskôr, si dobrosrdečná rodina psíka adoptovala a vzala domov. Do tej doby sa fenka spamätala a strašná rana v jej ústach bola uzdravená.

Ubehlo trochu času a Loreta sa rozhodla navštíviť rodinu, ktorá fenku zachránila. Keď k nej prišiel chlpatý pes, slečna jednoducho nemohla uveriť jej očiam.

Bola to však fenka, ktorá poznala svojho spasiteľa a radostne sa vrhla do náručia! Veselá a energická – tak sa stala naša hrdinka!

Malý, očarujúci psík má tak šancu na šťastný život a my môžeme byť vďačný za takých ľudí, ako je Loreta, ktorá ho zachránila.

Zdroj: mur.tv

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.