„Pomocná ruka“: Tento muž uviazol v riečnom bahne a orangutan mu poskytol pomoc

Indický amatérsky fotograf Anil Prabhakar vyfotil na jednom z indonézskych ostrovov orangutana, ktorý natiahol ruku k mužovi, ktorý takmer zaboril hruď do riečneho bahna.

Fotograf Prabhakar zverejnil fotku na Instagrame, ktorá ukazuje , ako zviera ponúklo pomoc mužovi dostať sa z rieky.

„Kým ľudskosť umiera, niektoré zvieratá nás privedú späť k nášmu pôvodu,“ napísal.

Za niekoľko dní sa to páčilo viac ako 64 000 ľuďom.

Pozrite sa:

zdroj photo www.instagram.com/p/B7phq1TFUyT/?utm_source=ig_embed

 

Prabhakar, geológ z indického štátu Kerala, vysvetlil: Muž na fotografii je zamestnancom nadácie Kalimantan Orangutans (jeden z najväčších indonézskych ostrovov – ed.). Hľadal v rieke jedovaté hady, ktoré sú prirodzenými predátormi primátov.

V túto chvíľu sa orangutan obrátil na zamestnancov nadácie a natiahol ruku. Podľa Prabhakar to vyzeralo, ako by sa zviera pýtalo: „Potrebujete pomoc?“.

Zamestnanec však nepochopil orangutanovu pažu a sám sa dostal z rieky. Fond Kalimantan Prabhakar Orangutans vysvetlil, že sa jedná o divoké zviera, takže nie je známe, ako môže reagovať.

Celá akcia trvala tri až štyri minúty. „Som tak rád, že som bol v tejto chvíli svedkom,“ povedal muž.

Orangutan je jediný veľký primát v Ázii. Podľa fondu ochrany Kalimantan Orangutans majú prevažne bydlisko na indonézskych ostrovoch Kalimantan a Sumatra.

Za posledné tri generácie sa populácia orangutanov znížila o viac ako 80% v dôsledku požiarov a lovu. Okrem toho sa rozmnožujú pomaly: v prirodzených podmienkach porodí samica orangutána každých 6-8 rokov, uvádza nadácia.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

zdroj: boredpanda