Po piatich rokoch sa muž stretol so zachránenou vlčicou a jej mláďatami: Nádherné!

Ostrovom prechádzal vysoký a chudý muž, ktorý hľadal zlato. Zrazu si všimol siluety veľkého vlka, jeho srdce okamžite stuhlo.

Ale potom si všimol, že zvieracia laba je v pasci. Keď sa priblížil, uvedomil si, že sa vlk nemôže pohnúť a oni len stáli a pozerali sa na seba.

Pri pohľade na zviera si muž uvedomil, že je to vlčica a dojčí, takže niekde musia byť malí vlci. Nechápal, čo má robiť.

Ak sa ju pokúsi oslobodiť, je možné, že sa na neho pokúsi zaútočiť. Človek však nemohol zviera a jeho mláďatá opustiť.

Rozhodol sa ísť hľadať mláďatá. Vedľa vlčice videl stopy a rozhodol sa ich sledovať, možno tak sa k nim dostane.

Po niekoľkých metroch počul tiché kňučanie. „Boli to vlčie mláďatá!“. V diere boli štyri malé a hladné vlčie mláďatá, vydesené a zmätené a naozaj chceli vidieť svoju matku.

Muž ich vzal a vložil do svojej tašky. Keď sa vrátil k vlčici pustil ich k matke.

Najprv začali piť mlieko. Ale bohužiaľ zviera bolo stále v pasci a trpelo.

Muž sa rozhodol, že sa bude snažiť o jej dôveru a tak ju bude môcť oslobodiť. Vedľa nich postavil stan a strávil tam noc. Šteňatá ho okamžite prijali, začala lízať jeho tvár hravo vrčíco a skákajúco. Ubehli teda dva dni.

Muž kŕmil vlčicu, hovoril s ňou a ona ho sledovala. Raz sa ju skúsil pohladiť, a bol veľmi šťastný, keď to prijala.

Ráno sa rozhodol oslobodiť vlčicu. Zviera rýchlo vyskočilo a krívalo.

Vlčica k nemu pristúpila a začala mu olizovať ruky, potom ona a jej mláďatá išli lesa.

O päť rokov neskôr sa muž vrátil na tento ostrov, počasie bolo krásne a rozhodol sa ísť na prechádzku na toto osudné miesto, pocítil nostalgiu. Pristúpil bližšie, zrazu začul vytie a videl blížiacu sa siluetu, spoznal ju, ona tiež …

Vstala, oňuchala muža a vrtela chvostom. Potom videl, ako sa k nim približujú ďalší štyria dospelí vlci, to boli jej deti, ktoré kedysi zachránil. Nejakú dobu tam stáli a potom vlčica odišla. Už ju nikdy nevidel, ale zakaždým, keď počul vytie, spomenul si na úžasný príbeh zo života, ktorý tak zahrieval jeho srdce.

Krásny príbeh!

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň

Zdroj: top-funnyy.ru