Pes dokáže byť nielen priateľom, ale aj „ošetrujúcim lekárom“ – Sú to úžasné stvorenia!

Pes je nielen priateľ človeka, ale aj ošetrujúci lekár pre choré deti. Existuje centrum canisterapia, kde pre liečbu detí používajú psov.

Jedná sa o druh psov, dobre ho poznáte – Zlatý retríver.

To je 50-60 kilogramov nekonečnej lásky a nežnosti ku všetkým obklopujúcom ľuďom. To je sama psia dobrota v čistom šate. Dokážu byť s človekom a ukazovať mu svoje zbožňovanie, lásku a oddanosť.

Práve túto vlastnosť používajú lekári pre tzv. Canisterapiu pri práci s problémovými deťmi, zvlášť, ktoré majú autizmus.

Autisti často prejavujú nevyvolanú agresiu a canisterapia s retrívermi im pomáha znižovať ich hyperaktivitu a deštruktívne správanie.

Deti, ktoré majú DMO, Downov syndróm, oligofreniu, pociťujú zlepšovanie koordinácie pohybov, zlepšuje sa im pamäť, skoro všetky deti sa stávajú kontaktnejšie a samostatnejšie.

Deti, ktoré pracujú so psami, postupne prenášajú pozitívny vzťah k nim na svoje okolie, na svet celkom, stávajú viac spoločenské, jednoducho pristupujú na kontakt.

Skrátka tieto mierumilovné chlpaté stvorenia na štyroch labkách pomáhajú svojim malým pacientom robiť svoj život a život ich blízkych jednoduchší, vštepujú im nové vlastnosti, ktoré im vzala choroba.

Zdieľajte tento článok a podelte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.

Zdroj fotografií: drugoi.livejournal.com

Zdroj: fishki.net