Pár turistov zachránil toto zúbožené šteniatko a ďalších 6 mesiacov spolu s ním cestovali! Ich odkaz je: Zachránite život, získate najlepšieho priateľa!

Šteňa menom Chapati bolo zázračne zachránené. Teraz sa šťastný pes stal cestovateľom, našiel milujúcu rodinu, navštívil 17 krajín a je symbolom pomôcť túlavých psov v Indii.

Príbeh sa začal pred dva a pol rokmi, keď počas večera pár ukrajinských turistov našlo na indickej ulici malé choré šteňa. Kristina a jej priateľ sa vracali do hotela neskoro večer, keď zrazu v tme počuli žalostný plač.

Úbohé šteniatko sotva stálo na labkách, jeho zapálené oči nevideli takmer nič, volalo o pomoc z vypätím posledných síl.

Milí ľudia nemohli  len prejsť okolo úbohého tvora a nechať šteniatko na pospas osudu.

Najprv začali hľadať veterinárnu kliniku, ale večer to bolo nemožné, tak sa rozhodli dočasne ho ukryť v hotelovej izbe. Tajne odniesli šteniatko do hotelovej izby a začali ho sami ošetrovať.  Umyli ho, dali mu najesť, nosili ho v náručí a utešovali ho, pretože plakalo od bolesti. Ukázalo sa, že jeho labka bola poranená, malo samé blchy a červy…

Ráno s ním išli na veterinárnu kliniku, kde veterinári začali bojovať o jeho život. Po jeho vyliečení sa pár rozhodol a vzal šteňa so sebou, mali ďalších 6 mesiacov na cestovanie, pes nemal žiadne doklady, ale nemohli ho nechať na ulici. Začali zbierať potrebné dokumenty pre Chapata, ale psíka tajme vzali do vlakov bez dokladov…

Keď čas bežal, uvedomili si, že šteňa je príliš malé na nevyhnutné očkovania, ale pár sa dozvedel, že hranice medzi Indiou a Nepálom pre chodcov nie sú príliš prísne kontrolované. Rozhodli sa vziať psa do inej krajiny.

Rodina sa vrátila na Ukrajinu aj s chlpatým priateľom. Drobné choré šteňa sa stalo krásnym psom, verným priateľom a veľkým spoločníkom na cestách! Chapati sa ukázal ako zástupca indického plemena Canidae.Teraz sa táto kráska stala populárnou na webe.

Jej záchranný príbeh inšpiroval tisíce ľudí, aby pomohli túlavým zvieratám. Akékoľvek problémy možno prekonať, ak existuje túžba zachrániť život!

Dokonca aj v Indii napísali o spasení psíka článok. Teraz pár vyvíja svoje projekty, ktorých hlavné postavy sa stali ich obľúbenými. Vytvorili si účet na Instagrame, na ktorom zverejňujú fotografie psíka z cestovania. Nechcú len urobiť z Chapata hviezdu webu, ale upozorňujú ľudí na problém túlavých zvierat. Najmä sa pár zameriava na psov v Indii.

 

Fotografie okúzľujúceho cestovateľa prinášajú úsmev a inšpirujú ľudí k dobrým skutkom. Spolu so psíkom už pár navštívil 17 krajín – Nepál, Thajsko, Filipíny, Švédsko a mnoho ďalších.

Pri cestovaní sa cíti skvele, je zvyknutá používať všetky druhy dopravy a rada objavuje nové miesta.

Zachrániť jedného psa nezmení svet … ale svet sa pre tohto jedného psa nepochybne zmení.

Zdroj: travelingchapati/instagram, laykni.com

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.