Pán Bigglesworth: Bezsrstý zajačik zachránený pred eutanáziou, dnes žije ako hviezda Instagramu

Cassandra Hall z Austrálie videla na Facebooku miestneho chovateľa, ktorý inzeroval králikov, a jedna vec ju okamžite zaujala. Na jednej z fotografií bola veta „Bezsrstý na predaj“.

Už mala svojho vlastného králika, no aj napriek tomu chovateľovi napísala. Cassandra požiadala o ďalšie fotografie bezsrstého králika, akého ešte nikdy predtým nevidela.

Chovateľ jej poslal obrázky. Môžete ho mať zadarmo, dodal. Bezsrsté králiky sa veľmi nepredávajú.

Cassandra šla k chovateľovi nasledujúci deň a keď sa vrátila, už mala so sebou malého tvorčeka. Pripomenul svojej novej rodine bezsrstú mačku vo filmoch Austina Powersa, takže ho pomenovali pán Bigglesworth. Meno mu úplne sadlo.

Najprv sa rodina obávala o svojho nového miláčika, pretože si neboli istí, aký zdravý pán Bigglesworth bol. Cassandra uviedla, že sa pokúšala preskúmať jeho stav na internete, ale nič nedokázala nájsť. Tak ho zaradila na účet Instagramu svojho druhého králika, premenovala účet tak, aby patril obom, a spýtala sa, či niekto niečo o jeho stave nevie.

Cassandra dúfala, že niekto v online králičom svete bude vedieť o jeho stave viac a poradí jej ako sa o neho postarať.

K svojmu prekvapeniu začali médiá do jedného týždňa publikovať jej príbeh a ostatní majitelia králikov z celého sveta sa s ňou spojili a podelili sa o svoje zážitky s tým, že majú zajacov v rovnakom stave.

Ukázalo sa, že ak sú dva králiky a oba majú gén ff (bezsrstý gén), budú produkovať bezsrsté mláďa v každom vrhu. To bol prípad pána Biggleswortha. Väčšina z týchto zajačikov sa nedožije viac ako 4 týždne.

Príbehy ostatných bezsrstých králikov, ktoré Cassandra čítala, sa dosť líšili: niektorým rástla po celom tele jemná kožušina, iní pestovali nepravidelnú kožušinu a iní nežili dlho.

„V súčasnej dobe Pán Bigglesworth je vzhľadom na svoj stav veľmi zdravý,“ povedala Cassandra. Zajačik má však rýchly metabolizmus. Žerie kvôli svojmu stavu viac ako obyčajný králik, ale okrem toho je v poriadku. Každých 6 mesiacov navštevuje veterinárnych lekárov.

„Žije vo vnútri s nami. Nikdy sme ho nenechali vonku, pretože v Austrálii sa vyskytuje kalicivírus, zabijak králikov prenášaný komármi,“ vysvetlila ľudská mama pána Biggleswortha. „Je držaný v teple so svojimi početnými skokanmi a jeho králičiou spoločníčkou, menom Cinnamon Bun.

„Ak sa ochladí, chveje sa ako človek.“ Jeho pokožka vyzerá ako detská pokožka, je super mäkká a ak sa poškriabe, je potrebné mu to natrieť masťou. Je vycvičený na toaletu, podobnú tej mačacej.“

Bezsrstý zajačik je tak šťastný, že jeho pozitívne vibrácie udržujú jeho rodinu v pozitívnej nálade celý deň. „Má drzú osobnosť a je veľmi zlomyseľný,“ uviedla Cassandra. „Pozná slovo„ nie “a keď vidím, ako robí niečo nezbedné, zakričím „ nie “, príde ku mne, dupe nohami a vydáva hluk. Robí mi to niekoľkokrát denne a to ma rozosmieva. Je to akoby na mňa kričal, že som mu to povedala.“

Pán Bigglesworth tiež pozná svoje meno a po jeho započutí sa rozbehne.

„Králiky sú veľmi inteligentné zvieratá a je potrebné sa o ne poriadne starať. Človek ich musí zabaviť a ponúknuť im veľa králičích hračiek, inak môžu byť deštruktívne,“ vysvetlila Cassandra.

Je pravda, že králiky nie sú pre každého. „Aj keď ich netreba venčiť ako psy, králiky sú všetko, len nie nenáročné na údržbu,“ uviedla hovorkyňa v spoločnosti Domu Králikov Mary E. Cotter, Ed.D.

„Ich prostredie potrebuje denné čistenie a denne sa musí ponúkať čerstvé jedlo a voda vrátane šalátu z dobre umytej tmavozelenej listovej zeleniny. Niektoré zdravotné problémy králikov sa môžu stať chronickými a môžu si vyžadovať pravidelné (a niekedy aj drahé) veterinárne ošetrenie. Na skomplikovanie tejto situácie je často ťažké nájsť veterinárnych lekárov skúsených v králičej medicíne.“

Králiky potrebujú denné sledovanie. Problémy, ktoré sú u niektorých druhov relatívne malé (napríklad jeden alebo dva dni anorexie), môžu u králikov ohrozovať život a môžu si vyžadovať okamžitú veterinárnu starostlivosť.

Ľudia by si mali najskôr rozmyslieť, ako jedného z týchto stvorení privedú domov!

Pán Bigglesworth má tiež svoj vlastný Instagramový účet a jeho majitelia venujú časť peňazí, ktoré dostanú na rôzne dobré účely. „Náš posledný bol pre voľne žijúce zvieratá postihnuté požiarom v Austrálii, pretože to bolo tak blízko k nášmu domovu,“ povedala Cassandra. „Natáčali sme krátke videá, kde sme navštevovali rôzne strediská voľne žijúcich živočíchov a dávali im peniaze z toho, čo nám naši fanúšikovia zarobili. Bolo to veľmi prospešné.

Berie ho tiež do škôl v ich okolí a rozpráva o šikanovaní detí, ak by ste sa chceli o tom dozvedieť viac, všetko je na jeho účtoch v sociálnych médiách.

Cassandra povedala, že jeho lojálni stúpenci prijímajú jeho fyzický vzhľad a zamilovali sa do jeho cudnosti a pripojili sa k jeho posolstvu; pravá krása prichádza vo všetkých formách a vyžaruje zvnútra.

„Príbeh pána Biggleswortha sa stále rozvíja a dúfajme, že bude pokračovať ešte mnoho ďalších rokov.“

 

Čo si myslíte o tomto úžasnom príbehu? Máte skúsenosti s takýmto zajačikom? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.boredpanda.com