Obrovské priateľstvo, ktoré sa len tak nevidí: Ako šiel psík za tým, kto ho vychoval

O tomto úžasnom príbehu sa dá veľa povedať, ale jedna vec je jasná, že pes, aj keď je to služobný, si na človeka rýchlo zvykne!

Ľudia sú zvyknutí na to, že psy sú neustále v našej blízkosti a sú životnými partnermi.

Ale tiež sa stáva, že sa s nimi musíte rozlúčiť.

Tento príbeh nie je tak banálny, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ale kto slúžil v armáde, a najmä v pohraničných jednotkách, vie, čo je služobný pes. Peter vo veku 18 rokov odišiel do armády, rovnako ako všetci ostatní, ale po absolvovaní kurzu „mladý bojovník“ sa rozhodol zostať v dlhodobej službe.

V práci mali  samostatnú miestnosť, kde boli chované psy.

Chodili s nimi na hliadky, trénovali ich, učili ich ozajstnej bezpečnostnej stráži.

Tu sa Peter veľmi spriatelil s jedným zo psov. Pred tým, zviera nemalo ani psovoda.

Petrovi sa podarilo skrotiť hrdú povahu psa a stať jeho skutočným priateľom. Celú ich službu boli nerozluční: veliteľ si všimol, že pes si Petra veľmi obľúbil. Na podporu Petra v takomto záväzku veliteľ dovolil vziať psa na dovolenku.

Pes sa teda dozvedel, čo je voľný život a prestal sa uzatvárať. Peter sa však bál, nakoľko jeho služba končí o rok.  Rozhodol sa, že svoj dlh voči svojej vlasti úplne splatil. A každý deň mu bolo smutno, že musel maznáčika opustiť.

Pes to akoby vycítil a chápal a v posledných dňoch chodil ako telo bez duše. Pomaly reagoval na povely, dokonca ani Peter ho nemohol rozhýbať k činnosti.

Ale veliteľ, ktorý videl tento stav zvieraťa, v rozpore s chartou, dovolil vziať maznáčika a postaviť ho mimo „služby“.

Vedel, že môže mať z toho problém, ale nemohol sa pozerať, ako pes túži po svojom priateľovi.

Sám mal šteňa, bol však vychovaný ďaleko od kasární. Až na rozlúčku, pred odchodom Petrovi pripomenul: „Postaraj sa o neho, je na teba zvyknutý,  nesieš za neho zodpovednosť.“

O tomto úžasnom príbehu sa dá veľa povedať, ale jedna vec je jasná, že pes, aj keď je to služobný, si na človeka rýchlo zvykne!

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním.

Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah.

Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme.