Niekto na letisku „zabudol“ túto drevenú debničku: Po niekoľkých dňoch ju pracovníci otvorili a takmer onemeli!

Táto drevená debna ležala na letisku v Bejrúte, hlavnom meste Libanonu približne týždeň. Nikto si pre debnu neprišiel, neboli na nej žiadne údaje o odosielateľovi ani príjemcovi.

Pracovníci letiska debnu po týždni otvorili, aby zistili jej obsah.

Vôbec ich ale nenapadlo, že by obsahom mohli byť živé zvieratá!

V debne sa nachádzali 3 štvormesačné mláďatá tigra sigírskeho. Na svete žije iba okolo 1000 jedincov tohto druhu a tieto mačiatka boli len krôčik od strašnej smrti. Zamestnanci letiska okamžite zavolali miestnych ochrancov zvierat a odovzdali im vysilené, začervenané a hladné mačiatka do starostlivosti.

Čoskoro sa o zásielku prihlásil jej pôvodný majiteľov požadovali jej vrátenie. Doložil všetky potrebné dokumenty a začal si vymáhať svoj „tovar“. Ochrancovia zvierat sa však nehodlali vziať bez boja.

Keď potom videl stav vzácnych mláďat sudca, ktorý dostal prípad, žiadosť o vrátenie zamietol a nechal ich v starostlivosti ochrancov zvierat. Dobrovoľníci sa o tigre starostlivo starali, dávali im lieky a všetko potrebné na ich zotavenie. Všimli si tiež, že nemajú mená, ale iba inventárne čísla. Pomenovali ich preto Maya, Tanya a Anton. Neskôr sa ukázalo, že mláďatá putovali z ukrajinskej zoo do sýrskej.

Cena jedného mláďaťa tigra sibírskeho sa pohybuje v desiatkach tisícoch eur.

Zatiaľ nie je známe, prečo sa transfer tigrov z jednej zoologickej záhrady do druhej takmer zmenil na tragédiu. Mláďatám sa v súčasnej dobe darí dobre, hrajú sa a užívajú život plnými dúškami.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.