Neuveriteľný a zároveň zábavný príbeh: Bobry našli vrece peňazí a postavili si z neho skutočnú priehradu!

Tento neuveriteľný a zároveň zábavný príbeh sa stal v Spojených štátoch pred niekoľkými rokmi. Lúpež v kasíne v Greensburg v Pensylvánii bola pre únoscov úspešná: podarilo sa im vyviezť slušné množstvo peňazí a skryť ich za mestom.

Zločinci očakávali, že sa po chvíli vrátia, ale … „poklad“ našli bobry.

Zvieratá sa rozhodli, že dolárové bankovky sú vynikajúcim stavebným materiálom, a začali nimi posilňovať svoju priehradu.

Medzitým bola polícia na stope lupičov, ktorí si z kasína vzali asi 70 000 dolárov. Zamestnankyňa kasína bola zapojená do krádeže a pomohla neutralizovať poplach proti vlámaniu. Dievča samozrejme nebola sama – jej komplitci pomohli vytiahnuť peniaze v troch vreciach a odviezť ich za mesto. Zločinci sa priznali k zločinu a ukázali na miesto, kde peniaze skryli.

Muži zákona išli do lesa a našli potok, kde podľa lupičov nechali ukradnuté peniaze. Ale na mieste bola len jedna taška s peniazmi. Únoscovia boli veľmi prekvapení, pretože peniaze nechali na brehu.

Polícia starostlivo preskúmala okolie a našla druhé vrece peňazí, ale po treťom nebolo ani stopy.

Potom začali na brehu potoka preberať trosky starých kmeňov a konárov a medzi vetvami našli na svoje prekvapenie dolárové bankovky.

Ukázalo sa, že to bola bobria priehrada, ktorí objavili skryté vreca. Ich obsah priťahoval hlodavce a zvieratá sa rozhodli použiť bankovky ako stavebný materiál.

Zelené papieriky boli skvelé pre izoláciu „domčeka“ a posilnenie samotnej priehrady, takže väčšina obsahu tretieho vreca bola využitá. Hlodavce ani nevedeli, koľko tisíc dolárov bolo vynaložené na opravu priehrady, a vôbec netušili, akú hodnotu majú tieto malé a tak ľahko použiteľné kúsky papiera pre ľudí.

Polícia odstránila väčšinu bankoviek z „bobriej budovy“, ktoré sa samozrejme navlhčili. Majitelia kasína však boli s týmto nálezom neuveriteľne spokojní: po vysušení bankovky vyzerali celkom slušne a mohli byť ďalej použité na zamýšľaný účel.

Po tom všetkom museli bobry obnoviť svoju priehradu, pretože bola pri prehliadke vážne poškodená. Tentoraz však bol rozpočet stavby oveľa skromnejší.

Zdroj: travelask.ru

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.