Neuveriteľné! Najväčšia morská korytnačka sa vynára z oceánu, aby nakládla vajíčka

Každý miluje korytnačky. Ich veľké oči a fascinujúce vzory pancierov súperia s niektorými najkrajšími stvoreniami sveta.

Od korytnačiek v našich nádržiach po tie, ktoré sa túlajú po oceánoch – na týchto zvieratách je niečo, čo vzbudzuje ľudský záujem viac ako o iné zvieratá.

Raz popoludní sa vynorila na pevninu mohutná Kožatka veľká. Ľudia začali prichádzať z ďalekej šírky, aby ju skontrolovali. Vtedy ešte nemali tušenie, že sa pozerajú na najväčší druh sveta.

Matka korytnačka, ktorú vidno na videu, sa opatrne plížila na pláž. S istotou sa snažila predísť zvedavým ľuďom a možným predátorom.

Potrebovala naklásť svoje vajíčka – a nič jej našťastie nebránilo!

Namiesto toho, aby blokovali korytnačiu matku kvôli fotografiám, diváci jej dali dostatok priestoru. Všetci chceli vidieť kúzlo tohto okamihu, no bez toho, aby nejako zasahovali do práce prírody!

Aj keď by sa dalo ľahko predpokladať, že korytnačka na súši je samec kvôli svojej veľkosti, webová stránka spoločnosti Oceana vysvetľuje, že iba samičky tohto druhu sú schopné vyjsť na breh.

Uviedli: „Kožatky veľké trávia takmer celý svoj čas v oceáne. Na pobrežie prichádzajú iba keď kladú vajíčka. Z tohto dôvodu samce od okamihu, keď sa vyliahnu a vstúpia do vody, sa už nikdy nedostanú z vody, a preto je ich ťažšie študovať ako samičky.“

Korytnačky tohto druhu sú známe, že počas svojho života cestujú neuveriteľne veľké vzdialenosti. V niektorých prípadoch môžu jednotlivci po vyliahnutí cestovať po celých povodiach oceánu (napr. Po celom Tichom oceáne), aby sa dostali do miest kŕmenia a hniezdenia.

Počas svojho života môže Kožatka veľká niekoľkokrát preplávať cez oceán a cestovať do preferovaných miest kŕmenia alebo hniezdenia. Podobne ako iné morské korytnačky sa aj Kožatky veľké vracajú do oblasti, v ktorej sa vyliahli, aby sa spárili a hniezdili.“

Niektoré z najväčších Kožatiek veľkých môžu narásť viac ako 2 metre a vážiť až neuveriteľných 900 kíl.

Pozrite sa na túto masívnu Kožatku veľkú tu:

Obrovský tvor však? Stretli ste sa s podobnou situáciou? Akú najväčšiu korytnačku ste videli? Neváhajte a podeľte sa s nami dolu v komentároch!

Pokiaľ sa Vám tento článok páčil, rozhodne nás nezabudnite podporiť svojím LIKE a zdieľajte nás medzi svojich najbližších!

Zdroj: https://www.homesluxury.net