Nerozlučná dvojica: Majiteľ a jeho milovaný psík zomierajú v ten istý deň a odišli spolu za dúhový most…

Ak ste niekedy pochybovali o tom, že pes je najlepším priateľom človeka, tento príbeh vás presvedčí. Daniel Hove a pes Gunner boli spolu až do posledného dychu a zomreli len niekoľko hodín od seba.

Daniel mal rakovinu pankreasu. Jeho rodina ho podporovala až do samého konca a nezaostával ani 11-ročný labrador, ktorý bol neúnavný a svojho pána nikdy nenechal samého. Psík Gunner dokonca dostal v nemocnici svoj pelech, aby mohol byť neustále po Danielovom boku.

Dohliadal na majiteľa vo dne v noci.

Ako sa však Danielov stav zhoršoval, zhoršovala sa aj Gunnerova pohoda. Psík bol v depresií a jeho príbuzní si uvedomili, že pes tu už dlho nevydrží.  Rodina musela urobiť ťažké rozhodnutie, vzala ho k veterinárovi a ten odporučil, aby ho uspali…

„Ak je majiteľ smutný, je smutný aj pes. Ak bol môj otec nepokojný, pes bol nepokojný. Ako zareagoval môj otec, tak zareagoval aj pes, “hovorí Marie Heatherová, dcéra onkologického pacienta.

Daniel a Gunner robili všetko spolu až do svojej smrti.

„Vždy sme vedeli, že odídu z tohto sveta v rovnakom čase, ale nečakali sme, že sa to stane len s odstupom niekoľkých hodín,“ hovorí.

Marie zverejnila príbehy a fotografie otca a jeho psa na svojom účte na Facebooku.

Vo svojom príspevku na Facebooku píše:

„Som úplne ohromená  pozitívnou reakciou ľudí, ktorí si prečítali o mojom otcovi a psovi. Kontaktovali ma médiá po celom svete a ľudia, ktorí čítali jeho príbeh.

Ďakujem za krásne správy, verím, že sú obaja v nebi a spoločne sa na nás zhora usmievajú.“

Ak ste našli v tomto článku niečo hodnotné pre vás alebo vás v niečom inšpiroval, podporte nás zdieľaním. Je to najlepší spôsob, ako podporiť kvalitný obsah. Vy rozhodujete o tom, čo letí, ďakujeme..