Najstarší retríver na svete oslavuje 20. narodeniny!

Zlatý retríver, ktorý oslávil svoje dvadsiate narodeniny, je teraz považovaný za najstaršieho zástupcu plemena na svete. Kým priemerná dĺžka života plemena sa pohybuje od 10 do 12 rokov, Ogi sa cíti skvele.

Pes oslávil narodeniny mrkvovým koláčom v spoločnosti svojich súrodencov-Shermana, Bel a Bruca.

Bola dvakrát odovzdaná do útulku, kým sa nedostala do domu Jennifer a Steva z Tennessee.

Obaja manželia dlhodobo pomáhajú miestnej organizácii na záchranu zlatých retrieverov. Keď mala Ogi štrnásť rokov, vzali si k sebe ju, pretože si mysleli, že si nikto nebude chcieť vziať tak starého psa.

Odvtedy cestovali so psom po celej krajine. Ale Ogi sa najradšej hrá doma v bazéne!

Podľa Jennifer je Ogi prekvapivo zdravá a rada behá po záhrade, aj keď sa jej trochu trasú labky. V štrnástich rokoch jej objavili ochorenie obličiek, ale dodržiava liečbu a cíti sa skvele.

Tento úžasný príbeh zdieľalo na Facebooku Centrum pre záchranu retrieverov GoldHeart. V príspevku sa píše: „Vo svojich 20 rokoch je Ogi najstarším zlatým retrievrom v histórii!“

Existuje mnoho svedectiev o 17. ročných a 18. ročných retríveroch, dokonca aj niekoľko zmienok o 19. ročných,  ale Ogi je prvý retriever, ktorý dosiahol úctyhodného výročia. Prajeme jej krásne narodeniny! 🙂

Zdroj: lifter.com.ua, woofwoof.tv

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.