Muž zachránil divokého koníka, ktorý by bez pomoci určite uhynul: Akoby vedel, že mu chce pomôcť a nebál sa ho…

V tomto príbehu šiel muž na prechádzku do lesa. Dni predtým fúkal silný vietor, mnoho stromov bolo vyvrátených, všade ležali opadané ťažké vetvy.

V spleti krovín a napadaných vetiev si potom muž všimol, že je uväznený divoký koník, ktorý sa sám nemôže zo zovretia blata dostať. Bez pomoci by to sám určite nezvládol.

Muž sa preto okamžite pustil do práce, aby koníka vyslobodil. Zviera nejavilo žiadne známky nervozity. Ťažká vetva, ktorá na jeho chrbte spočívala a ďalšia, medzi ktorou bol zaseknutý však nešli odstrániť len rukami.

Predné nohy mal kôň v blate, podľa všetkého strávil vo vetvách už mnoho hodín. Muž sa preto snažil pracovať rýchlo, aby sa mohol kôň dôjsť napásť a napiť.

Holými rukami sa mu ale nedarilo ťažké vetvy zdolať alebo posunúť tak, aby sa mohlo zviera dostať na slobodu. Rozhodol sa preto dôjsť domov pre náradie, predovšetkým pre pílu. Po hodine sa k zvieraťu vrátil.

Kôň akoby si uvedomoval, že muž je pre neho jedinou záchranou a bol veľmi pokojný.

Muž odrezal vetvy, ktoré bránili zvieraťu v pohybe, a oslobodil ho. Zviera v pokoji podišlo do útrob lesa a začalo sa pásť. Muž mal radosť, že pomohol tak krásnemu stvoreniu na slobodu.

Prečítajte si tiež:

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a rodinou a šírte radosť a šťastie vo svojom okolí.

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.