Muž našiel zranenú líšku a odišiel: O pár hodín neskôr sa však ku nej vrátil a skúsil jej pomôcť!

Muž si cestou do práce všimol na kraji cesty niečoho, čo mu rozorvalo srdce. Malá líštička ležala na zemi bez akýchkoľvek známok života.

Muž zdieľal na sociálnej sieti svoj príbeh, ako ju stretol a čo sa vlastne stalo.

„Dnes ráno som išiel na bicykli do mesta a našiel som líšku, ktorá bola očividne zrazená autom. Jej oči sa pomaly zatvárali a otvárali, triasla sa a jej srdce bilo cez jej hruď. Jediné, čo som chcel urobiť, bolo pomôcť jej, ale rýchlo som si uvedomil, že už pre ňu nemôžem nič urobiť. Tak som sa aspoň posadil vedľa nej a chcel jej dať teplo a spoločnosť, ktorú by si myslím ocenil v tejto situácii každý. Keď som vzal jej hlavu do náručia, doslova som cítil posledné záchvevy jej srdca. Odpočívaj v pokoji, kamarát, svet ťa bude postrádať.“

Príbeh však nabral nádejnú zmenu, keď sa muž o 8 hodín neskôr vrátil, aby telo zvieraťa odstránil.
Mužovi sa naskytol neuveriteľný pohľad. Líška bola nažive.

Nejakým spôsobom dokázala zobrať posledné sily a bojovať o život. Ako keby vedela, že sa muž ešte vráti. Okamžite naložil zranené zviera do auta a odviezol ho na najbližšiu veterinárnu stanicu. Nebol si úplne istý, čo má robiť. Bez ohľadu na to sa rozhodol vziať líšku k profesionálovi, pričom tiež hľadal podporu od ostatných tým, že sa opýtal ostatných používateľov: „Ideme k veterinárovi, má niekto iný lepší návrh?

Ostatní použitia zostali v napätí a dúfali, že líška prežije. Žiaľ, boli by sklamaní.

Počas návštevy veterinára sa muž dozvedel, že zviera je v oveľa horšom stave, ako dúfal. Podľa ďalšieho z jeho online vysvetlení mala líška viacero zlomených kostí, z ktorých väčšinu mala na chrbte a krku, a jej vnútorné orgány boli zničené.

Vzhľadom na jeho stav sa veterinári rozhodli líšku uspať, aby mohla čo najpokojnejšie zomrieť.

„Bolo mi to ľúto, ale som rád, že aspoň netrpela. Veterinár mi povedal, že keby som ju nedoviezol, trápila by sa bolesťou celé dni.“

Ako sa vám dnešný príbeh s dobrým koncom páčil? A ako by ste sa zachovali vy? Dajte nám vedieť do komentárov!

Ak sa Vám článok páčil alebo ste sa dozvedeli niečo nové – zdieľajte ho, alebo podporte Like-om. Čím viac zdieľaní, tým väčšia motivácia pre nás, písať dobré správy každý deň.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!