Mladík sa rozhodol, že do svojej izby nainštaluje kameru, aby natočil, čo v noci robí jeho mačka

Možno to neviete, ale mačky sú v skutočnosti nočné tvory. Samozrejme, že sa snažia prispôsobiť svojim majiteľom, ale inak sa v noci venujú svojim mačacím záležitostiam.

Jeden majiteľ mačky z Bangkoku v Thajsku sa chcel o týchto nočných mačacích príhodách dozvedieť viac. Preto si  kúpil kameru, aby zachytila ​​kúsky jeho maznáčika, zatiaľ čo on sám spal. Vo výsledku sa mu podarilo zachytiť pomerne roztomilé zábery, v ktorých jeho maznáčik pozoruje, ako pán spí.

Tento mladík z Bangkoku nainštaloval do svojej izby kameru, aby zistil, čo jeho mačka robí v noci.

Užívateľ Facebooku menom Lomphonten Lomphontan do thajskej skupiny Cat Lovers Club (Klub milovníkov mačiek) zdieľal nočné zábery jeho mačky, na ktorých ho v noci pozoruje, ako spí.

Ako môžete vidieť, podarilo sa mu niekoľko celkom jasných a smiešnych záberov.

Z histórie je známe, že mačky sú potomkami africkej, divokej mačky, ktorá viedla predovšetkým nočný život. Po skrotení, začali viac bdieť počas dňa, avšak väčšina mačiek sa rovnako minimálne dvakrát za noc budí …

A práve to môžeme na záberoch uvidieť.

Musíme spomenúť, že Thajčan nie je jediným, koho zaujímalo, čo mačky v noci robia. Výskumníci z gruzínskej univerzity nainštalovali malé kamery u 55 mačiek v Atlante a následne po dobu 37 hodín skúmali ich správanie. Výsledky ukázali, že rovnako ako ich predkovia ,44% pouličných mačiek lovilo iné divoké zvieratá a 85% z týchto lovov prebehlo počas teplých ročných období.

Nehľadiac na to, či sú mačky vonku alebo v miestnosti, ste určite počuli, ako v noci vrieskajú. Môže to mať veľa príčin: vek, stres, problémy so zdravím alebo sa jednoducho nudia (stáva sa to najmä u domácich mačiek, ktoré vedú pasívny spôsob života, a energia sa v nich hromadí).

Ak vám vaša mačka v noci nedá spať, potom sa ju pokúste pred spaním unaviť hrami, alebo ju nakŕmte, čo ju uvoľní a pomôže jej zaspať.

Musíme spomenúť, že hoci vás vaša mačka miluje akokoľvek, jednoducho vás v noci môže úmyselne obťažovať. Takže ak sa vám niečo také už stalo, radšej mačky pred spaním nechajte za dverami do spálne.

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov!

Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.