Matku prebudilo štekanie psa a netušila však, prečo to tak je! Keď vstúpila do synovej izby, bola v šoku! To čo videla, jej doslova vyrazilo dych

Rodina Natallových je typická americká rodina s mamou, otcom, synom a psom. Ako to tak býva, skutočnosť je o niečo komplikovanejšia.

Ich syn trpí cukrovkou 1. typu, ktorá mu bola diagnostikovaná, keď mu boli dva roky. Pri tejto poruche je životne dôležité pravidelne sledovať hladinu cukru v krvi a každá odchýlka od normálneho stavu môže spôsobiť vážne problémy aj smrť.

Preto rodina k chlapcovi zaobstarala špeciálne vycvičeného psa, ktorý svojím jemným čuchom rozozná, kedy hladina krvného cukru u postihnutej osoby klesá a včas na to upozorní. A to chlapcovi zachránilo život.

Pes, labrador menom Jedi, sprevádza chlapca úplne všade a zostáva s ním aj počas spánku. Ak by sa chlapcovo zdravie dostalo do ohrozenia, je Jedi kedykoľvek pripravený v priebehu niekoľkých sekúnd zasiahnuť.

To sa stalo práve pred nedávnom. V noci, keď celá rodina pokojne spala, Jedi začal hlasno štekať. Chlapcova matka sa prebudila vo chvíli, keď jej pes štekal takmer priamo do tváre.

Rozospatá žena tomu ale nevenovala pozornosť a snažila sa psa upokojiť a odohnať.

Pes sa nedal odradiť a zachránil chlapcovi život!

Pes ale odmietal poslúchnuť a znova skočil na posteľ svojej paničky, aby jej nedovolil zaspať. V tú chvíľu si žena uvedomila, že je niečo zle a čo všetko by sa mohlo stať.

Vďaka psovi sa prebudil tiež otec chlapca a išiel sa hneď pozrieť do detskej izby, či je ich syn v poriadku.

V izbičke našiel ticho spiaceho chlapca. Zmerali mu hladinu cukru a zostali doslova v šoku….

Bola na kriticky nízkej úrovni a akútne hrozil kolaps a len vďaka včasnému a nedobytnému zásahu psa Jediho sa to nestalo.

Synovi rodičia okamžite pichli injekciu, ktorá mu v tej chvíli zachránila život. Naozajstným hrdinským záchrancom v tejto situácii bol ale Jedi, ktorý nebezpečenstvo vycítil a dokázal ho správne dať najavo aj spiacim rodičom.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové DOBRÉ SPRÁVY na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na našu Facebook stránku, ak chcete vidieť nové články každý deň.