Materský inštinkt: Toto dieťa bolo odhodené v suteréne a mačka ho zachránila svojím teplom

Materské inštinkty mačiek sú silnejšie ako ľudské. Zvieratá majú jedinečnú, inštinktívnu schopnosť cítiť, keď sa deje niečo zlé…

Videli sme mnoho príkladov – ale tento príbeh ukazuje, čo naši štvornohí miláčikovia dokážu.

Hlavnou postavou tohto bezprecedentného príbehu je túlavá mačka Máša. Celý život žila v chladných uliciach. Našťastie pre Mášu, tam žije veľa láskavých ľudí. Je pravidelne kŕmená a niektorí obyvatelia nechajú Mášu ísť dovnútra, keď bolo v noci príliš chladno.

Jednou z nich je 68-ročná Bára Kučerová. Raz Bára išla vyniesť smeti a začula podivné zvuky. Vyzeralo to, že prichádzajú zo suterénu. Započúvala sa a uvedomila si, že začula mačku.

Bára sa bála o zdravie Máši a ponáhľala sa do suterénu.

Ale to, čo našla v studenej, vlhkej pivnici, ju šokovalo. V krabici na podlahe ležalo opustené dieťa. A vedľa sedela a mňaukala Máša.

Následne lekári zistili, že dvanásťtýždňové dieťa ležalo v krabici niekoľko hodín. Ale dieťa nemrzlo – Máša ho zahriala svojim teplom. Keby nebolo prítulnej mačičky a jej teplého tela, chlapec by takmer určite zomrel…

Dieťa bolo prijaté do nemocnice, ale materský inštinkt mačky neprestal pracovať, keď dorazila sanitka. Podľa lekárov, mačka bežala za sanitkou, keď dieťa odviezli do nemocnice.

Svedkovia hovoria, že mačka sedela na jednom mieste niekoľko hodín a čakala na návrat sanitky. Dieťa už nie je v nebezpečenstve a polícia hľadá jeho rodičia.

Bára Kučerová hovorí o mačičke: „Je veľmi pokojná a priateľská, takže keď som počula, že mňauká, najprv som si myslela, že bola zranená. Ale prebudil sa v ej evidentne materský inštinkt; chcela dieťa chrániť.“

Zdroj: lifter.com.ua

Ak sa Vám náš článok páčil a vyčaroval Vám úsmev na tvári, zdieľajte ho a potešte aj Vašich priateľov! Vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť a energiu prinášať Vám nové DOBRÉ SPRÁVY každý deň.