Majitelia vyhodili toto malé, choré šteniatko do koša, pretože sa nedokázalo samé postaviť na nohy: Ako zázrakom ho začula okoloidúca žena a zachránila ho!

Ohavne sa zachovali americkí majitelia malej sučky menom Harper. Šteňaťa trpiaceho vzácnou chorobou, ktorá mu znemožňovala pohyb, sa rozhodli zbaviť tým najjednoduchším spôsobom, hodili ho do koša.

Nikto nepredpokladal, že by psík mohol prežiť.

Potom sa ale stalo niečo veľmi prekvapivé.

Swimmer Puppy Syndrome, voľne preložené ako syndróm plávajúceho šteňaťa, je choroba, ktorá sa vyskytuje u šteniat a mačiatok. Postihuje pohybový systém a má za následok, že sa mláďatá nie sú schopné postaviť na nohy a zdvihnúť hlavu.

 

Je to spôsobené príliš slabým svalstvom chrbta a zadných končatín.

Zvyčajne to časom prejde, prípadne pomôže zásah veterinára. V tomto prípade to však stačilo na to, aby toto psie bábätko jeho majitelia hodili do popolnice.

Uplakanú sučku v koši zazrela a započula žena, ktorá išla čírou náhodou okolo a pri pohľade na bezbranného tvora sa rozhodla ju zachrániť.

Z koša ju vytiahla a vzala ju k veterinárovi, ktorý jej poskytol systematickú liečbu.

Šteňaťu dala meno Harper a poskytla jej útočisko vo svojom dome. Za nedlho sa vďaka jej zásahu zotavila a stala sa veselým a hravým tvorom, ktorý zvládne stáť na vlastných nohách. Harper bola do svojho vyliečenia pod stálou kontrolou veterinára.

Podstúpila rad liečebných masáží a rehabilitačných cvičení, ktoré jej nedostatočné svalstvo posilnili a stimulovali pre správne fungovanie.  Celá procedúra trvala približne deväť týždňov, avšak za tú dobu priniesla úžasné výsledky.
Vo svojom dvanástom týždni života vďaka tejto terapii sučka urobila svoje prvé kroky v živote a potom sa jej stav už veľmi rýchlo zlepšoval.

Dnes už je Harper zdravá a môže si užívať života rovnako, ako ostatní štvornohí miláčikovia.

Zdroj: wefeelthepainforanimals

Zdieľajte tento potešujúci príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.