Majitelia opustili svojho chorého psíka, pretože nechceli platiť nič za jeho liečbu: Našla ho cudzia žena a pomohla mu!

V Newporte v Kalifornii bol na pláži nájdený pes v tragickom stave. Henry, ako sa psík volal, mal rakovinu. Predpokladá sa, že preto majiteľ domáceho maznáčika opustil.

Nádor vážil dvadsať kilogramov a účinne bránil Henrimu vo voľnom pohybe. Operácia by bola drahá, takže majitelia zvolili veľmi krutú voľbu.

Našťastie nie všetci sú bezcitní. Keď ho uvidela žena Valéria Schomburgková z organizácie zaoberajúcej sa túlavými zvieratami, nemohla uveriť svojim očiam! Ako bolo možné nechať nádor narásť do takej obrovskej veľkosti?

Žena sa rozhodla urobiť, všetko čo mohla, aby mu pomohla.

Psík Henry má pravdepodobne vek okolo 8 rokov, takže sa ho veterinár nebál operovať. Jeho srdce znášalo celkovú anestéziu bez problémov. Nádor bol zhubný, ale nikam sa nešíril. Každopádne nebolo na výber – Henryho museli operovať, aby mohol normálne žiť. Operácia sa podarila!

Valéria, ktorá ho našla sa ho ujala a starala sa o neho až kým sa úplne neuzdravil. Po niekoľkých týždňoch sa objavili noví majitelia, ktorí si ho s radosťou adoptovali! Konečne má milujúcu rodinu, ktorú si zaslúži každý štvornohý miláčik! Ďakujeme!

Majitelia by si mali uvedomiť, že akonáhle si psa vezmú, musia sa o neho starať v dobrom aj v zlom.

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu.

Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.