Majitelia ju dali do útulku, pretože má nádor veľký ako lopta: Dobrovoľníci sa jej však snažia nájsť domov, kde strávi posledné dni…

Vzdali by ste sa svojho milovaného psíka z dôvodu ťažkej choroby? Nie, väčšina ľudí by to neurobila. Bohužiaľ však existuje aj skupina ľudí, ktorá si nechce komplikovať život, a tak sa vzdá svojho milovaného maznáčika kvôli tomu, že ochorel na rakovinu.

To je prípad Joyanny, sučky, ktorá prežila život bez lásky a teraz trpí rakovinou v terminálnom štádiu. Dobrovoľníci zvieracieho útulku jej teraz hľadajú nový milujúci domov.

Majitelia Joyanny sa sučky vzdali kvôli nádoru na mliečnej žľaze o veľkosti volejbalovej lopty, ktorý metastázoval do pľúc.

Psík je vďačný za každú chvíľu pozornosti, ktorej sa mu dostane. Dobrovoľníci jej hľadajú nový a milujúci domov, ktorý by jej poskytol lásku v jej posledné dni, akú nikdy nepoznala.

Joyanna strávila väčšinu svojho života vonku, kde jej nebola venovaná žiadna pozornosť. „Nevieme presne, koľko času Joyanne zostáva, či sú to dni, týždne alebo mesiace. Ale veríme a sme presvedčení, že by nemala tráviť svoje posledné dni v útulku. Zaslúži si stráviť aj tú trochu času v teplom domove obklopená láskou a rodinou,“ uvádza útulok v príspevku na sociálnej sieti.

Dobrovoľníci uviedli, že jej srdce plesá šťastím pri každej chvíli pozornosti, ktorej sa jej dostane.

Po prehliadke dvoma veterinármi bolo rozhodnuté, že najlepšie pre Joyannu je čo najviac jej spríjemniť posledné chvíle, ktoré jej zostávajú, poskytnúť jej čo najviac radosti. Teraz hľadá anjela, ktorý by sa jej ujal.

Prečítajte si tiež:

Zdieľajte tento príbeh so svojimi priateľmi milujúcimi zvieratá!

Desiatky tisíc psov a mačiek každoročne skončia v útulkoch, či už kvôli zanedbávaniu, zneužívaniu alebo opusteniu. Zvážte adopciu pred kúpou. Navštívte miestne útulky, každý pes alebo mačka si zaslúžia spravodlivú šancu na milujúci domov.

Ďakujeme všetkým anjelom, ktorí dávajú pozor na malé a nevinné obete krutosti a zanedbávania.

Zdroj: SPCA of Wake County/Facebook